Island – tule ja jää maa (Riiast)

Pole võrdväärset Islandile, mille ainulaadne loodus meenutab ürgseid maailma loomise protsesse.

Island on üks omanäolisemaid riike maailmas. Teist seesugust pole. Saareriik võlub puutumatu loodusega ja laseb oma silmaga näha n-ö maailma loomise protsesse. Vulkaanid, geisrid, geotermilised allikad ja paigutine “kuumaastik” lummavad ka kogenud maailmarändureid.


Head lennuajad ja viis täispikka päeva Islandil

17.05.2023 Riia 08.00 – 09.10 Keflavík
21.05.2023 Keflavík 20.00 – 03.00 Riia

Lend: 369 € Edasi-tagasi otselend, lennujaamamaksud, jook ja pagas (15 kg äraantav ja 5 kg käsipagas)

Lend + hotell: 799 € Otselend, transfeer ja neli ööd kolmetärnihotelli Klettur kaheses toas kontinentaalse hommikusöögiga.
Ühese toa lisatasu kogu perioodi eest 280 €.

Esimene sissemakse 250 €!

 

Hotell  KLETTUR 3*, kontinentaalse hommikusöökidega

Kolmetärnihotell Klettur asub Reykjavíki kesklinnas Laugaveguri, peamise ostutänava, ja kunstimuuseumi kõrval. Lähim rand on vaid 20-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Hotelli põhjamaise sisekujundusega tubades on olemas kõik mugavaks äraolemiseks vajalik: küte, teler, tasuta wifi, seif ning tarvikud tee ja kohvi valmistamiseks. Igal hommikul saate nautida hommikusööki ning soetada baarist jooke ja suupisteid. Hotellis on mängutuba ja piljard ning valuutavahetuspunkt. Rendiauto saab ilma lisatasuta parkida hotelli garaaži.

https://hotelklettur.is/

https://www.booking.com/hotel/is/klettur.et.html

https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g189970-d2238352-Reviews-Hotel_Klettur-Reykjavik_Capital_Region.html


Valikulised ekskursioonid sihtkohas toimuvad inglise keeles.

Reisipaketi broneerimisel hiljemalt 15. märtsil tuleb kingiks kaasa Reykjavíki linnaekskursioon väärtusega 45 eurot.

 

Reis sobib kõigile, kes armastavad muljetavaldavaid vaateid ning inimpuutumatuid ja ebaharilikke kohti.
Puhkust naudivad need, keda köidavad müütilised saagad ja jutud viikingitest, kõik need, kes ei karda muutuvaid ilmastikuolusid, vaid just vastupidi, kes ammutavad tuule-, vihma- ja päikeseenergiast jõudu. Vulkaanid, geisrid, geotermilised allikad ja paigutine “kuumaastik” lummavad ka kogenud maailmarändureid.

Teiste ekskursioonide käigus tutvume Reykjavíki parimate vaatamisväärsustega; esimeste viikingite käikudega tule ja jää maale; külastame saare kauneimaid jugasid, Hraunfossarit ja Barnfossarit; teeme läbi kuulsa Kuldse ringi ja püüame kaamerapildile kuuma Strokkuri vägeva purske. Laseme kohalikul kultuuril puudutada ka meie maitsemeeli, külastades traditsioonilist islandi restorani. Lõunas kaeme üle vulkaanid Hekla ja Eyjafjallajökull ning naudime hingematva võimsusega voolavaid jugasid Skógafoss ja Seljalandsfoss. Reisi lõpetame lõõgastava puhkusega Sinises laguunis, supeldes mustade laavaväljade keskel auravas soojas ja mineraalirikkas vees. Koju võtame kaasa terve kõhutäie ebamaiseid elamusi.

Islandile kuulub üks maailma nooremaid saari Surtsey, mis tekkis möödunud sajandi 60ndatel, pärast ligi neli aastat kestnud veealust vulkaanipurset. Euroopa suuruselt teine saar asub Atlandi ookeani põhjaosas, Euroopa ja Põhja-Ameerika vahel, polaarjoonest vaid veidike lõuna pool.

Islandi kogupindala on u 103 000 km2 ja pealinnas Reykjavíkis elab ligi kaks kolmandikku riigi 320 tuhandest elanikust. Geograafiliselt ei ole see ühegi mandri osa, kuid poliitiliselt on see osake Euroopast. Island asub Põhja-Ameerika ja Euraasia tektooniliste laamade piiril (kusjuures need laamad eemalduvad üksteisest kiirusega u 2 cm aastas) ning seetõttu iseloomustab seda kanti kõrge vulkaaniline ja geoloogiline aktiivsus. Läheduses voolav soe Golfi hoovus annab saarele mõõduka kliima.

Reykjavík – Maailma kõige põhjapoolsem pealinn. Asub riigi edelaosas Faxaflói lahe lähistel. Peale teadete linna esimesest alalisest elanikust Ingólfr Arnarssonist, mis on leitavad “Maa asustamise raamatust”, puuduvad ajaloolised andmed rahva koondumisest Reykjavíkis kuni 18. sajandini, mil Taani kuningas otsustas, et just sinna rajatakse esimene kohalik villatöötlustehas. 1786. aastal anti Reykjavíkile linnaõigused.

Sinine laguun – geotermiline spaa, mille veetemperatuur on aastaringselt ligi 39 kraadi. Vesi on rikas kasulike ravimineraalide poolest, mis on leidnud tee ka paljudesse Islandi kosmeetikatoodetesse. Sinine laguun jääb Reykjavíkist 39 km kaugusele.

Kuldne ring – populaarseim turismimarsruut tõeliste loodusimede kohtamiseks. Sellele teele jääb palju. Thingvelliri rahvusparki, mille looduslikus orus tuli üle 1000 aasta tagasi kokku islandlaste esimene rahvakoosolek Althing. Pargis kohtuvad Euraasia ja Põhja-Ameerika laamad. On ka Haukadalur ehk Geisrite org, mis on üks kuuest piirkonnast maakeral, kus saab vaadelda seda väga eripärast loodusnähtust. Näeme kahe imelise kaskaadiga Gullfossi ehk Kuldset juga ja Keridi vulkaani kraatrit, kus mulksuva laava asemel on nüüd hoopis järv.

Saare lõunarannik vaid Islandile iseloomuliku vulkaanilise maastiku, iidsete rustikaalse ilmega kirikute, kõrgete koskede ja mätaskatusega majadega, mis näivad olevat välja kasvanud maa seest.

 

Reykjavíki linnaekskursioon ingliskeelse giidiga

17.05.2023 11.00 hotellist
Hind sisaldab transporti, ingliskeelset giidi ja Perlani piletit.

Ekskursiooni esimeses osas tutvume Reykjavíki peamiste vaatamisväärsustega: vanalinn, parlament, linnavalitsus, moodne Harpa kontserdimaja jt. Vaatleme ka Reykjavíki peamist sümbolit, Hallgrímuri kirikut. Ekskursiooni lõpus suundume Perlani, pärli meenutavasse futuristlikku hoonesse Reykjavíki kõrgeimas punktis, kuhu on koondunud kaasaegne loodusmuuseum, planetaarium, kohvik ja restoran ning 360-kraadise vaatega vaateplatvorm, millelt imetleda kogu Reykjaviki.

Ekskursiooni kestus ligi 3 tundi.

Ekskursioon toimub, kui selle broneerib vähemalt 20 inimest.

Reisipaketi broneerimisel hiljemalt 15. märtsil tuleb kingiks kaasa Reykjavíki linnaekskursioon väärtusega 45 eurot.

 

Ekskursioon Borgarfjörduri ingliskeelse giidiga

18.05.2023 09.00 hotellist
Hind: 160 EUR
Ekskursioonil sõidame saare lääneossa, läbides Islandi pikima veealuse tunneli, mis on loodud fjordi alla. Esmalt tutvume Islandi asustamise interaktiivse keskuse ehk muuseumiga Borgarnesi linnas. Siin saame teada, kuidas Euroopa põhjaosast tulnud viikingid võtsid ette ohtlikke retki läände ja jõudsid Islandile, kuhu rajasid oma asulad. Edasi viib tee sisemaale, mööda Snorri Sturlusoni – keskaegse Islandi kuulsaima juhi, poeedi ja ajaloolase – majast, et nautida saare kahe kauneima joa, Hraunfossari ja Barnafossari, vaatemängu. Viimane peatus – Deildartunguhver – Euroopa kõige võimsam ja muljetavaldavam kuumaveeallikas.Ekskursiooni kestus on 8-9 tundi.Ekskursioon toimub, kui selle broneerib vähemalt 20 inimest.

Kuldne ring ingliskeelse giidiga

19.05.2023 09.00 hotellist
Hind: 125 EUR
Hind sisaldab transporti, ingliskeelset giidi ja lõunasööki kohalikus restoranis.

Ekskursiooni alguses võtame suuna Thingvelliri rahvusparki, mis kanti 2004. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse ja on Islandi populaarsemaid sihtkohti. Samanimelise, Islandi suurima järve kaldal asuvat ala poolitab muljetavaldav kanjon, mis on kahe tektoonilise laama, Põhja-Ameerika ja Euraasia, kokkupuutepunkt. Rahvuspargil on ka tohutu kultuuriline ja ajalooline tähendus – 930. aastal kogunes siin maailma esimene demokraatlik parlament. Järgmiseks viib ekskursioon Geisrite orgu, et näha Strokkurit – geisrit, mis paiskab iga 5–7 minuti järel keevat vett 30 meetri kõrgusele. Siin on näha ka väikseid, keevaid ja pidevalt pulbitsevaid allikaid. Geisrite orust mõneminutilise sõidu kaugusel asub Gulfoss ehk Kuldne juga, mis on üks Euroopa muljetavaldavamaid jugasid. Siin saate jälgida, kuidas tuhandeid tonne vett langeb sügavasse kurusse ning liikuda mööda erinevaid radasid parimatesse pildistamiskohtadesse. Ekskursiooni kestus on ligi 8 tundi.

Ekskursioon toimub, kui selle broneerib vähemalt 20 inimest.

 

Rikkalik mereandidega õhtusöök Rootsi lauas restoranis Haust

19.05.2023 18.30 hotellist (jalgsi)
Hind: 75 EUR
Hind sisaldab traditsioonilist Islandi bufeed erinevate suupistetega, supi, pearoogade, magustoitude ja jookidega (vesi, kohv ja tee) restoranis Haust

Õhtusöök traditsioonilises Islandi restoranis Haust, mis asub hotellis Fosshotel Reykjavik 4*, on hea jätk tutvumisele kohaliku kultuuri ja traditsioonidega. Islandi köök on suhteliselt eksootiline, sest valikust leiab ikka nii vaala- kui hailiha, aga ka alki ja teisi metslinde. Traditsioonilised on siin ka eri mereannid ja lambaliha, eriti külmsuitsutatult. Kuigi restorani tugev külg on mereannid, leiavad laiast toiduvalikust midagi sobivat ka veganid ja taimetoitlased.

 

Lõunarannik ingliskeelse giidiga

20.05.2023 08.00 hotellist
Hind: 165 EUR
Hind sisaldab transporti, ingliskeelset giidi, lõunasööki ja piletit Skógari muuseumisse.

Jätkame Islandiga tutvumist lõunas, vaatleme imelisi mägimaastikke – sealhulgas Islandi aktiivsemaid vulkaane, lumemütsiga Heklat ja Eyjafjallajökulli. Edasi sõidame läbi Islandi saagadest tuntud piirkonna ning peatume Skógafossi ja Seljalandsfossi koskede juures. Pärast seda sööme Víki külas lõunat ning imetleme musta laavaga kaetud randu ja 66 meetri kõrguseid Reynisdrangari kaljusid. Ekskursiooni käigus külastame ka Skógari rahva- ehk etnograafiamuuseumi, kus saab tutvuda islandlaste eluviisiga sajandite eest. Muuhulgas näeme praktilisi majapidamistarbeid, sammaldunud hooneid ja toredat väikest kirikut. Soodsate ilmastikutingimuste korral on võimalik silmata ka lähedal asuvaid Vestmannaeyjari saari.

Ekskursiooni kestus on ligi 10 tundi.

Ekskursioon toimub, kui selle broneerib vähemalt 20 inimest.

 

Reykjanesi poolsaar ja Sinine laguun ingliskeelse giidiga

21.05.2023 10.00 hotellist
Hind: 155 EUR
Hind sisaldab: transporti, inglise keelt kõnelevat giidi, piletit Sinisesse laguuni ja rätikut.

Viimasel päeval toimuv ekskursioon võimaldab tutvuda pealinna lähistel olevate looduslike imedega ning enimkülastatud geotermilise vaatamisväärsuse, Sinise laguuniga. Reykjanesi poolsaart iseloomustab kõrge vulkaaniline aktiivsus ja ulatuslikud laavaväljad. Tee läheb mööda Kleifarvatni järvest, mida tuntakse legendi järgi järves elavast koletisest. Järve ümbruskonda iseloomustavad Kuu pinda meenutavad maastikud, mis on ainet andnud populaarsele müstilisele romaanile. Teel peatume Krýsuvíki väävliallikate juures. Sõites piki poolsaare imelist lõunarannikut, mille maastikku iseloomustavad dramaatilised kontrastid, jõuame Grindavíki külla ja külastame üht kuulsaimat Islandi imedest, Sinist laguuni, mis on kesk musti laavavälju täis sooja mineraaliküllast vett. Ekskursioon lõppeb lennujaamas.

Ekskursiooni kestus on ligi 8 tundi.

Ekskursioon toimub, kui selle broneerib vähemalt 20 inimest.

 

Reis sobib kõigile, kes armastavad muljetavaldavaid vaateid ning inimpuutumatuid ja ebaharilikke kohti.
Puhkust naudivad need, keda köidavad müütilised saagad ja jutud viikingitest, kõik need, kes ei karda muutuvaid ilmastikuolusid, vaid just vastupidi, kes ammutavad tuule-, vihma- ja päikeseenergiast jõudu. Vulkaanid, geisrid, geotermilised allikad ja paigutine “kuumaastik” lummavad ka kogenud maailmarändureid.

Teiste ekskursioonide käigus tutvume Reykjavíki parimate vaatamisväärsustega; esimeste viikingite käikudega tule ja jää maale; külastame saare kauneimaid jugasid, Hraunfossarit ja Barnfossarit; teeme läbi kuulsa Kuldse ringi ja püüame kaamerapildile kuuma Strokkuri vägeva purske. Laseme kohalikul kultuuril puudutada ka meie maitsemeeli, külastades traditsioonilist islandi restorani. Lõunas kaeme üle vulkaanid Hekla ja Eyjafjallajökull ning naudime hingematva võimsusega voolavaid jugasid Skógafoss ja Seljalandsfoss. Reisi lõpetame lõõgastava puhkusega Sinises laguunis, supeldes mustade laavaväljade keskel auravas soojas ja mineraalirikkas vees. Koju võtame kaasa terve kõhutäie ebamaiseid elamusi.

Islandile kuulub üks maailma nooremaid saari Surtsey, mis tekkis möödunud sajandi 60ndatel, pärast ligi neli aastat kestnud veealust vulkaanipurset. Euroopa suuruselt teine saar asub Atlandi ookeani põhjaosas, Euroopa ja Põhja-Ameerika vahel, polaarjoonest vaid veidike lõuna pool.

Islandi kogupindala on u 103 000 km2 ja pealinnas Reykjavíkis elab ligi kaks kolmandikku riigi 320 tuhandest elanikust. Geograafiliselt ei ole see ühegi mandri osa, kuid poliitiliselt on see osake Euroopast. Island asub Põhja-Ameerika ja Euraasia tektooniliste laamade piiril (kusjuures need laamad eemalduvad üksteisest kiirusega u 2 cm aastas) ning seetõttu iseloomustab seda kanti kõrge vulkaaniline ja geoloogiline aktiivsus. Läheduses voolav soe Golfi hoovus annab saarele mõõduka kliima.

Reykjavík – Maailma kõige põhjapoolsem pealinn. Asub riigi edelaosas Faxaflói lahe lähistel. Peale teadete linna esimesest alalisest elanikust Ingólfr Arnarssonist, mis on leitavad “Maa asustamise raamatust”, puuduvad ajaloolised andmed rahva koondumisest Reykjavíkis kuni 18. sajandini, mil Taani kuningas otsustas, et just sinna rajatakse esimene kohalik villatöötlustehas. 1786. aastal anti Reykjavíkile linnaõigused.

Sinine laguun – geotermiline spaa, mille veetemperatuur on aastaringselt ligi 39 kraadi. Vesi on rikas kasulike ravimineraalide poolest, mis on leidnud tee ka paljudesse Islandi kosmeetikatoodetesse. Sinine laguun jääb Reykjavíkist 39 km kaugusele.

Kuldne ring – populaarseim turismimarsruut tõeliste loodusimede kohtamiseks. Sellele teele jääb palju. Thingvelliri rahvusparki, mille looduslikus orus tuli üle 1000 aasta tagasi kokku islandlaste esimene rahvakoosolek Althing. Pargis kohtuvad Euraasia ja Põhja-Ameerika laamad. On ka Haukadalur ehk Geisrite org, mis on üks kuuest piirkonnast maakeral, kus saab vaadelda seda väga eripärast loodusnähtust. Näeme kahe imelise kaskaadiga Gullfossi ehk Kuldset juga ja Keridi vulkaani kraatrit, kus mulksuva laava asemel on nüüd hoopis järv.

Saare lõunarannik vaid Islandile iseloomuliku vulkaanilise maastiku, iidsete rustikaalse ilmega kirikute, kõrgete koskede ja mätaskatusega majadega, mis näivad olevat välja kasvanud maa seest.

 

Õhutemperatuur: päeval 7–10 °C; öösel 2–5 °C
Veetemperatuur Sinises laguunis: 38 °C
Ilm: väga muutlik – vihma võib sadada mitu korda päevas, sageli puhub tugev tuul

Võtta kaasa: soojad vee- ja tuulekindlad riided ning jalanõud, ujumisriided Sinise laguuni külastamiseks
Ajavahe Eestiga: 3 tundi
Reisiseltskonda saadab läti, inglise ja vene keelt rääkiv reisisaatja

Lennu kestus:

Riia – Keflavík: 4 h 10 min
Keflavík – Riia: 4 h 00 min

Lubatud pagas: 5 kg käsipagas + 15 kg äraantav pagas
Tähtis! Hoolides enda ja kaasreisijate tervise eest, soovitame lennukis kanda näomaski.

Transfeeri kestus Keflavíki lennujaamast Reykjavíki kesklinna ligi 45 minutit.

Transfeeri ajad lennujaam – hotell – lennujaam:

17. mai, kl 9.10 lennujaamast hotelli
21. mai, kl 17.00 hotellist lennujaama (neile, kes ei lähe viimase päeva ekskursioonile)

Valuuta: 1 EUR = ~ 141 Islandi krooni (ISK). Parim makseviis on pangakaart.

Riiki sisenemise reeglid

Eesti kodanikud ja Eesti elamisloaga inimesed külastavad Islandi viisavabalt, kui külastuse pikkus kuni 3 kuud 6 kuu jooksul. Pass peab kehtima vähemalt 3 kuud pärast reisi. Eesti kodanikud pääsevad Islandile ID-kaardiga, mittekodanikud vajavad reisimiseks passi.

25.02.2022 tühistati Islandil kõik Covid-19-ga seotud reisipiirangud.

Tagasi blogisse