Kuuba

Kuuba puhkusepaketid algusega Tallinnast

Kuuba on üks intrigeerivamaid maid maailmas. Fantastiline kliima, sooja selgeveelise Kariibi mere valged liivarannad, autentsusest tulvil Havanna, vanaaegsed autod, salsa, sigarid, rumm ja isegi riigi sotsialistlik autoritaarne režiim on kaasa aidanud Kuuba erakordsusele ja autentsusele. Viimastel aastatel on riigi poliitiline kliima soojenenud, Kuubale saabub üha rohkem turiste, riik on muutumas ja pakub veelgi rohkem võimalusi suurepäraseks puhkuseks ja seiklemiseks. Kuuba on nagu kaltsudesse riietunud printsess – vahel peitub vaese välimuse taga kullatolm.

Lennud Tallinnast väljuvad:
08.01.2023; 22.01.2023: 05.02; 19.02; 05.03; 12.03; 19.03

Lennud Havanasse toimuvad ümberistumisega Istanbulis. Sõltuvalt kuupäevast ja lennu suunast on ümberistumise aeg
umbes 310 tundi.
Lennuvedajaks on Turkish Airlines. Pagasimäär: Täiskasvanud ja lapsed alates 2 aastat 2 x 23 kg äraantavat pagasit, 8
kg käsipagasit (1 ühik 23x40x55 cm+käekott või sülearvuti).

Kuuba on Eesti kodanikele kuni 180 päeva viisavaba. Vajalik KUUBA TURISMIKAART. Turistikaarti ei saa kasutada juhul, kui sõidu eesmärgiks ei ole turism. Vene passi omanikele
on samuti viisavaba ja pole vaja vormistada Kuuba turismikaarti. Kodakondsuseta nn halli passi omavatele isikutele, kellel
on kehtiv elamis ja tööluba Eestis või IDkaart, kehtivad samad tingimused kui Eesti kodanikele.

Vene ja Halli välismaalase passi omanikel peab lisaks olema reisil kaasas ka IDkaart, et reisida tagasi Eestisse.

 

Hinnanäidised:
Hinnad on kuupäeviti erinevad ja muutuvad vastavalt hotelli täituvusele.

Gran Caribe Sunbeach 3*, kõik hinnas al 1765.-
Gran Caribe Villa Tortuga 3*, kõik hinnas al 1805.-
Gran Caribe Club Kawama 3*, kõik hinnas al 1825.-
Allegro Palma Real 3*, kõik hinnas al 1885.-
Starfish Las Palmas 3*, hommikusöökidega al 1915.-
Iberostar Bella Costa 4*, kõik hinnas al 1949.-
Be Live Experience Tropical 4*, kõik hinnas al 1949.-
Tuxpan 4*, kõik hinnas al 1979.-
Starfish Varadero 3*, kõik hinnas al 1929.-
Brisas del Caribe 4*, kõik hinnas al 2035.-
Occidental Arenas Blancas 4*, kõik hinnas al 2045.-
…. ja lai valik teisi hotelle

 

Küsi pakkumist info@fantaasiareisid.ee

 

 • Pindala – 109,884 km2
 • Rahvaarv – 11,3 miljonit (2017. a)
 • Pealinn – Havanna
 • Raha – Kuuba peeso ja Kuuba konverteeritav peeso
 • Keel – hispaania
 • Religioon – kristlus (65 %), Kariibi mere regiooni traditsiooniline afroameerika usk (17 %), ei kuulu ühtegi religiooni (23 %)

 

Enne hispaania vallutajate saabumist sellele ilusale Kariibi mere saarele elasid Kuubal kolm peamist Ameerika indiaanlaste hõimu, kes tegelesid maaharimise, koriluse ja kalapüügiga.

1492. aastal, kui saarel maabus Christopher Kolumbus, hakkas Kuuba ajalugu kulgema Hispaania taktikepi all. Tuntud maadeavastaja kuulutas saare Hispaania Kuningriigi asumaaks ja 400 aastat õitses Kuubal hispaania kultuur.

XVIII sajandil vallutasid Kuuba pealinna britid, kes andsid koheselt hoo sisse Ameerika, Suurbritannia ja Kuuba vahelisele kaubandusele. Just sellel perioodil toodi Kuubale Aafrikast hulgaliselt orje, tekkisid suhkrurooistandused ja elavnes maa areng.

Hiljem hispaanlased taastasid kontrolli Kuuba üle.

1868. a – Kuubal algas ülestõus Hispaania ülemvõimu vastu.

1902. a – Ameerika Ühendriikide toetusel vabanes Kuuba lõplikult Hispaania kontrolli alt ja lõi iseseisva riigi.

1924. a – Kuuba presidendiks valiti Gerardo Machado. Tema valitsusaeg oli Kuubal turismi õitseajaks, avati ameerika hotelle ja restorane, kuurorte ja meelelahutuskohti.

1959. a – tuntud revolutsionäärid Ernesto Che Guevara ja Fidel Castro allutasid võimu lõplikult ja täielikult ning algas sotsialistliku Kuuba periood, millele olid iseloomulikud kodusõjad, Kuuba eraldatus Läänemaailmast, diktatuur ja riigi arengut pärssiv autoritaarne valitsusviis.

Alles viimastel aastatel on Kuuba võimud ohje lõdvemaks lasknud, lasknud riiki rohkem turiste, lubanud rohkem kuubalasi välismaale ja võimaldanud luua eraettevõtteid.

Külastage kindlasti mõnda suure koloniaalpärandiga Kuuba linna, nagu Havanna või Santiago de Cuba, Trinidad või Camagüey. Kuuba on üks kõige suurema karnevalide arvuga Ladina-Ameerika riike, seepärast ärge laske võimalust käest ja külastage kasvõi ühte paljudest tänavapidustustest. Kuuba on salsatantsu keskuseks, nii et kohalikus klubis ärge häbenege sukelduda salsakeerisesse.

 

Kuuba pealinn Havanna on lahutamatu osa saare kuvandist. See on Hispaania koloniaalarhitektuuri pärandit täis linn, kus tundub, et aeg on musketitega relvastatud mereröövlite ajastusse pidama jäänud. Osa Havanna hooneid ei suuda kuidagi ära oodata uuendamist ja kasvõi mingisugust renoveerimist, kuid aastasadade jäljed lisavad Kuuba pealinnale veelgi rohkem salapära ja iidset hõngu. Teisest küljest on saarele saabuma hakkav erakapital juba võimaldanud osa Havanna arhitektuurist uuendada ja hoonete algset veetlust rõhutada.

Muljetavaldavaim ja ajaloosündmustest kõige rohkem läbi imbunud on Havanna Vana väljak – Plaza Vieja. XVI sajandist alates viidi seal läbi hukkamisi ja miitinguid, samuti festivale ja härjavõitlusi. Hispaania konkistadooride poolt ehitatud Havanna katedraal on samuti saanud linna lahutamatuks sümboliks.

Kuuba on ikkagi suur saar, mis ulatub 1200 km pikkuselt läbi mere. Seetõttu võib seal näha palju enamat kui ainult Havannat. Võimalusel külastage teisigi Kuuba vanaaegseid linnu – Santiago de Cubat, Trinidadi, Camagüeyd.

Kuuba on fantastilise looduse, haljendavate mägede, metsade ja orgudega maa. Sellel saarel kasvab suurepäraselt peaaegu kõik – alates suhkruroost, kohvist ja tubakast ning lõpetades troopiliste puuviljade, riisi ja ubadega.

Saarel on palju mägede, kaljude, koskede, jõgede ja järvedega parke. Äraütlemata palju on imepäraseid paiku ka Kuuba mererannikul, kus on ühendatud sinine vesi ja silmipimestavad rannad. Kuubat ümbritsevad mere biosfääri kaitsealad, mangroovimetsad, korallrahud, suurepärased kalavaatlus- ja kalapüügikohad.

Riigi looduse ilu on kooskõlas kohalike elanike laiade naeratustega. Paljude Kuuba elanike esivanemad on tulnud saarele teistest maadest, mistõttu on ka saare ühiskond kirev ja värvikas. Kuigi revolutsioonid ja vaesus rõhuvad kuubalasi juba aastakümneid, on ideaalsed loodustingimused, kultuuride segu, palju päikest ja merd kujundanud väga sõbraliku ühiskonna. Olles saanud veidi vabadust oma väikese äri loomiseks, võluvad kuubalased teid külalislahkuse ja abivalmidusega – pole tähtis, kas tegemist on väikese kohaliku restorani, poekese või külalistemajaga.

Kuuba rahva elu saadab pidevalt muusika. Kuuba salsa on tuntud kogu maailmas, nii et sellele saarele jõudes olge valmis metsikuteks salsaõhtuteks ja -öödeks. Lisaks salsatantsule on Kuuba kuulus oma rummi ja sigarite poolest, autentsed antikvaarsed autod tänavatel võimendavad aga veelgi muljet, et olete ajas mitukümmend aastat tagasi rännanud.

Kuuba troopiline kliima sobib ideaalselt ka puhkuseks. Temperatuur kõigub Kuubal 26 ºC ümber ja sellel maal paistab pidevalt päike. Kuubal saab kõige tõenäolisemalt vihma vältida detsembrist aprillini, ilm hellitab siis meeldiva soojuse, mitte rammestava palavusega. Kariibi mere veetemperatuur Kuuba randadel kõigub samuti 26 ºC ümber.

 

RAHVUSKÖÖK

 • Kuuba võileib – populaarne suupiste, mis on alguse saanud sigarivalmistajate lihtsasti valmistatava ja toitva einena. See on praetud sealiha, sink, juust, sinep ja till kuuba leiva vahel.
 • Ropa vieja – hautatud ja rebitud veiseliha köögiviljadega.
 • Tibu riisiga – praetud tibu riisi ja Kariibi mere vürtsidega.
 • Seakoot – kuuba vürtsidega marineeritud ja praeahjus küpsetatud maitsva pruunistatud kamaraga seakoot.
 • Kuuba uhhaa – merekala tükikeste, küüslaugu ja sibulaga.
 • Kuuba suhkruküpsised guajaavimoosiga – kohalike hulgas populaarne magustoit tee kõrvale.

 

MAJUTUSINFO

Turismi hakati siin arendama alles mõned aastakümned tagasi, mistõttu kujutab enamus hotelle endast osaliselt või täielikult remonditud vanu ehitisi. Seoses läbiviidava poliitikaga toimub renoveerimine siin aeglasemalt ja sageli mitmes etapis, hotelli tegevust katkestamata. Lisaks sellele ei paista majutusasutuste interjöör siin impordipiirangute tõttu silma oma rafineeritusega. Kõrgema kategooria hotellid (5-tärnised ja mõned 4-tärnised) on paremas seisukorras ja enamasti remonditud, madalama kategooria hotellid on aga lihtsamad, vanemad ja ainult osaliselt uuendatud.

Enamik Kuuba populaarseima kuurordi Varadero hotelle paikneb merekaldal imeliste liivarandade vahetus läheduses ja paistavad silma avarate maastikuterritooriumite poolest. Peaaegu kõik kuurordihotellid pakuvad toitlustustüüpi „kõik hinnas“ ja paljudes neist on olemas ööpäevaringselt töötav kohvik või baar, kust saab jooke ja suupisteid. Kõigis hotellides on korraldatud suurepärane meelelahutusprogramm, mis sageli hõlmab Kariibi mere regiooni kultuuripärandi elemente. Hotellide kategooriaid tähistatakse Kuubal tärnidega, kuid siin eksisteerivat klassifikatsioonisüsteemi ei tasu Euroopa standarditega võrdsustada. Seoses riigis läbiviidava poliitikaga ja majanduse olukorraga on hotellid lihtsama sisustusega, vanemad ja pakuvad vähem teenuseid kui teistes arenenud turismiga kohtades. Traadita interneti teenused on siin piiratud ja sageli pakutakse neid lisatasu eest piiratud arvu tundide jooksul.

 

HEA TEADA

Tööaeg. Pangad töötavad Kuubas enamasti argipäeviti kl 8:00-st kuni 15:00-ni. Teiste asutuste ja kontorite tööaeg on kl 8:30 kuni 17:00. Restoranid jt söögikohad alustavad tööd kell 11. Kauplused töötavad esmaspäevast laupäevani kl 9:00 kuni 18:00, lõunavaheajaga.

Raha. Kuuba üks suurtest iseärasustest, millega tuleb harjuda igal turistil, on kaks erinevat rahaühikut – Kuuba peeso (CUP) ja Kuuba konverteeritav peeso (CUC). Kumbagi neist valuutadest ei saa osta väljaspool Kuubat, mistõttu tuleb raha vahetada pärast riiki saabumist. Kuuba peesot kasutavad peamiselt kohalikud. Kuuba konverteeritava peesoga arveldavad turistid. Pikemat aega riigis viibides harjute ära valuuta kasutamisega, aga taskus peab alati olema sularaha. Kõige parem on omada Kuuba konverteeritava peeso väikeseid rahatähti, kuna kohalikel restoranidel, majutusasutustel, raudtee- või bussijaamadel võib lihtsalt mitte olla vahetusraha. Kuigi pangaautomaate on Kuubas juba üsna palju, on raha väljavõtmine selles riigis ikka veel keeruline. Peamiselt on pangaautomaadid paigaldatud luksushotellide territooriumile ja võtavad vastu ainult VISA kaarte ning väljastavad raha USA dollarites, mis tuleb pangas või rahavahetuspunktis ära vahetada. Seetõttu on kõige parem võtta Kuubale kaasa sularaha – USA dollareid või eurosid. Suuremate rahaliste raskuste tekkimisel võite alati pöörduda abi saamiseks hotelli või panka – nad soovitavad olukorrale parima lahenduse.

Jootraha. Nagu kogu maailmas – 10% tasutud summast sobib ideaalselt jootrahaks ja tänutäheks hästi osutatud teenuse eest.

Transport. Kuigi Kuubal on suurepäraselt sisse seatud linnadevaheline kaugbussiliiklus, on ühistransport linnades ikka veel aeglane ja ebamugav. Linnades kasutavad kohalikud liinitaksosid, kuid vahel sõidavad nendega ka turistid. On ka riigitaksod, mis osutavad transporditeenust ka turistidele. Samuti võib leida erataksosid, kuid nende hinnad pole alati madalamad kui riigitaksodel. Oluline on enne autosse istumist hinnas eelnevalt kokku leppida!
Veel üheks alternatiiviks mööda linna või kuurorti reisimisel on velotakso ja cocotakso. Need on jalgrattad ja mootorrollerid, mis on ümber ehitatud kahe või isegi kolme inimese veoks mõeldud transpordivahenditeks.
Kuuba on ainuke arenenud raudteevõrguga Kariibi mere riik. Kuigi rongid on siin aeglased, hilinevad sageli või viivitavad väljumisega, on see suurepärane viis kohalike inimestega, saare looduse ja eluga tutvumiseks

Piirangud. Kuuba inimesed on küllaltki sundimatud ja tolerantsed, kuritegevus on Kuubal palju väiksem kui teistes Ladina-Ameerika maades. Tasub meeles pidada, et asute autoritaarses riigis, kus sõnavabadus ja demokraatlikud liikumised on piiratud.

Kingitused. Kuuba sigarid on saare tuntuim ja kogu maailmas populaarne kaup. Vältige tänaval müüdavaid võltspakendis kehva kvaliteediga sigareid. Kindlasti tasub proovida kuuba rummi. See on ülemaailmselt tunnustatud ja üks vanimaid Kuuba eksportkaupu. Odavat ja kvaliteetset rummi leiate igast turistide jaoks kohandatud kaubanduskeskusest. Kohv on vähem tuntud, kuid samuti väga kvaliteetne ja maitsev Kuuba toode. Ärge unustage külastada Kuuba kunsti- ja käsitööturgusid, kus on palju suveniire ja kust leiate mitte ainult kohalike meistrite tooteid, vaid ka Aafrika ja Ladina-Ameerika puuskulptuure, juveelitooteid ja isegi muinasesemeid.

 

VARADERO

Varadero on üks populaarsemaid kuurordialasid kogu Kuubal ja isegi terves Kariibi mere regioonis. Kitsal neemel paiknev kuurort rõõmustab puhkajaid 21 km pikkuste fantastiliste randade ja kristallselge sinise veega. Varadero üheks eeliseks on veel see, et kuurort asub küllaltki lähedal pealinn Havannale. Umbes 150 km pikkuse vahemaa Havanna ja lennujaamani läbite bussi või autoga kahe ja poole kuni kolme tunniga.

Viimastel aastatel on Varadero väga kiiresti laienenud ja andnud oma panuse kogu Kuuba majandusse. Kuurordialal on üle 60 hotelli, mis paiknevad merekaldal imekaunite valgete liivarandade läheduses. Kõik need pakuvad toitlustustüüpi „kõik hinnas“.

Iga aastaga ilmub kuurortisse üha rohkem veemeelelahutusi – populaarsest lohesurfist korallrahudel sukeldumiseni, kalapüügist lõbusõiduni purjelaeval.

Varadero linnakeses endas ehk ajaloolist hõngu polegi, kuid sealt võib ikkagi leida muuseume ja galeriisid, lõbustuskohti, baare ja kohvikuid, suveniiripoode ning sigari- ja rummipoekesi. Varadero linnakesest leiate Kuuba köögi, salsatantsu, kabaree, diskoteegid või lihtsalt rahuliku paradiisinurgakese rannal palmide keskel.

Loodusearmastajad saavad Varadero lähedal proovida haljendavaid džungliradu ja ekskursiooni koobastesse. Varaderos asub ka üks kahest Kuuba golfiklubist, kus saate lisaks golfimänguga tegelemisele ka seda spordiala õppida.

Varadero on kuurort, mis oma maailmakuulsat nime õigustab.

 

VINALESI ORG

1999. aastal UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Viñalesi org asub Kuuba kõige läänepoolsemas provintsis. Orus on ainulaadne maastik, mille moodustavad mogote’d, Juura ajastust pärit ümmarguste tippudega mäed. See on üks Kuuba kõige viljakamaid piirkondi, kus kasvatatakse, koristatakse, kuivatatakse ja töödeldakse maailma parimat tubakat. Külastame tubakamaja Casa del Veguero´t, kus tutvustatakse tubakatootmise eri tahke. Paadireis läbi jõekoopa ja karstiala e mogote, samuti ka eelajalooliste maalingute värviküllane jäljend, mis kõrgub ligi 120 meetrisel järsul kaljuseinal, pakuvad omapärase, lõbusa ning hariva kogemuse. Ekskursiooni lõpus naudime vaateplatvormilt lummavat panoraamvaadet.

 

KABAREE TROPICANA

Põneva ajalooga Tropicana revüüteater lahutab teie meelt kuulsate Kuuba rütmidega, mis on segatud rumba, mambo, šansonettide ja ladina džässiga. 1939. aastal müüs Havanna koorekiht, kelle omanduses see ekstravagantne kinnisvara oli, selle hoone ettevõtjale, kelle soov oli avada seal 300 inimest mahutav öölokaal. Müüjatel oli üks tingimus – uus omanik pidi säilitama võimalikult palju puid, põõsaid ja taimi. See ajalooline detail teeb Tropicana eriliseks – terve klubi on ümbritsetud lopsaka rohelusega. 1992. aastal tunnistas Ameerika Restoranitööstuse Akadeemia Tropicana parimaks kabareeks Ameerikas, hinnates koha viie teemanti vääriliseks. NB! Kabareesse pääsevad vanemad kui 18 aastased külastajad!

 

 

 

Tagasi blogisse