Sansibar

Meil on suur rõõm teatada uue eksootilise sihtkoha – Sansibari – avamisest!

Alates 22.10.2022. alustame oma partneri SkyUp Airlinesiga otselende Tallinnast Sansibarile
Lennuk teeb Hurghadas tehnilise peatuse, mis kestab ~1h (reisijad jäävad lennukisse)

Sansibar on Tansaania liiduriik (endine sõltumatu sultanaat), mis hõlmab Tansaania rannikul asuva saarterühma – Sansibari ja Pemba saare koos lähisaartega.
Sansibari saar ehk Unguja asub India ookeanis Aafrika idarannikul. See on Sansibari saarestiku suurim saar. Saar asub 35 km kaugusel Aafrika mandrist. Pindala 1651 km². Saarel on madalaid künkaid kõrgusega kuni 119 meetrit. Elanikke on saarel 896 721. Kuulsaim saarel sündinud inimestest on Freddie Mercury.

Esimene lend väljub Tallinnast 22.10

Edasi 02.11; 12.11; 23.11; 03.12; 14.12; 24.12; 04.01.2023; 14.01; 25.01; 04.02; 15.02; 25.02; 08.03; 18.03

Hinnad algavad 1009.- in kohta kaheses toas

Näiteks:
Hinnad on kuupäeviti erinevad ja muutuses.

Varadero Zanzibar Hotel & Restaurant (Adults Only) 3* hommikusöökidega alates 1009.-
Kigwedeni Villas 3* hommikusöökidega alates 1157.-
Sea Crest Hotel 3* hommikusöökidega alates 1157.-
Zanzibar Star Resort 3* hommikusöökidega alates 1227.-
Amaan Bungalows Beach Resort 3* söökideta majutus alates 1268.-
Palumbo Kendwa Beach 3* hommikusöökidega alates 1315.-
Moja Tuu The Luxury Villas & Nature Retreat 5* hommikusöökidega alates 1367.-
Hakuna Majiwe Beach Lodge 4* hommikusöökidega alates 1367.-
The Nungwi Inn 3* hommikusöökidega alates 1426.-
Horizon of Michamvi 4* kerge kõik hinnas, alates 1525.-
Palumboreef Beach Resort 3* kerge kõik hinnas, alates 1551.-
VOI Kiwengwa Resort 4* hommiku- ja õhtusöökidega alates 1689.-
Double Tree By Hilton Resort Zanzibar 5* hommiku- ja õhtusöökidega alates 1753.-
Riu Jambo 4* Kõik hinnas, alates 1826.-

….. ja teisi hotelle. Hotellidevalik täieneb

 

Reisidokumendiks sobib AINULT pass (kehtib vähemalt 6 kuud pärast tagasituleku kuupäeva).

Sansibari (Tansaania riigi osa) sisenemisel peavad Eesti kodanikud saama viisa, mida saab vormistada nii lennujaamas (aeganõudev) kui ka elektroonilisel viisil siin
Lisateavet viisa ja tasude kohta saate lugeda siit.

Tansaaniasse sisenedes peate täitma Tansaania sisenemisvormi ja Sansibari sisenemisvormi. Vormid tuleb täita 24 tunni jooksul enne saabumist.

Info:

 

  • COVID piirangud

Riiki sisenemiseks tuleb saabumisel esitada QR-koodiga COVID vaktsineerimise sertifikaat.

Aktsepteeritakse ka digitaalset sertifikaati. Samal ajal soovitatakse reisijatel kaasas kanda prinditud koopiat. Ainsad vastuvõetavad vaktsiinid on need, mille on heaks kiitnud Tansaania tervishoiuministeerium ja WHO: AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covisield, Covovax, Janssen, Moderna (Spikevax), Nuvaxovid (Novovax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac.

Reisijad, kes ei ole kogu vaktsineerimiskuuri läbinud, peavad esitama negatiivse COVID-19 PCR testi tulemuse QR-koodiga, mis saadi mitte varem kui 72 tundi enne väljalendu.

5-aastased ja nooremad lapsed on PCR-testide tegemisest vabastatud.

 

LENNUINFO:

 Lend kestab umbes 10 tundi. Pardatoitlustus on lisatasu eest ja see tuleb tellida ette vähemalt 48 tundi enne lendu.

  • Reisijad saavad tasuta kaasa võtta kuni 23 kilogrammi kaaluvat pagasi.
  • Kas soovite rohkem võtta? Makske lisapagasi või mõne lisakilo eest oma põhipagasi peale ette või check-in lauas ja võtke kõik, mida soovite! Pange tähele, et pagasiühiku kaal ei tohi ületada 32 kg.
  • Käsipagas peab vastama mõõtudele – 20 cm x 40 cm x 55 cm ja kaaluma mitte rohkem kui 8 kg.
  • Alla 2-aastased lapsed võivad kaasa võtta kuni 10 kg kaaluva pagasi.
  • Alla 2-aastasele lapsele saab reisija pardale kaasa võtta ühe jalutuskäru tasuta.
Teenus Hind/ EUR *
Lisapagas (kuni 23 kg) 25 euro
Lisatasu ülekilode eest (1 kg) 5 euro

Mugavate ja unustamatute lendude jaoks oleme loonud kontseptsiooni Celebrate Your Flight! Et iga reis oleks tõeliselt mugav, pakume teile seda alustada maitsva maiuspalaga pardal. Meie lendudel on võimalik ette tellida jooke, rammusaid sooje eineid, köögivilja- ja puuviljasalateid, samuti valida taimetoidu-, madala kalorsusega või lastemenüüd.

Oma lemmiksuupistete nautimiseks pardal toimige järgmiselt.

  • Valige menüüst eine
  • Teavitage oma agenti tellimusest hiljemalt 48 tundi enne lendu*
  • Tellimuse maksumus lisandub teie pileti maksumusele

*viimase hetke reiside võimalusi kontrollige oma reisinõustajalt.

Küsige menüüd samuti reisinõustajalt reisi ostes.

 

Lisainfot küsige info@fantaasiareisid.ee

 

Milline on Sansibar?

Troopiline. Mandril on lämbe ja üsna kuiv, kuid rannikul, eriti Sansibaril, on Aafrika kuum ja troopiliselt niiske. Parim ilm on siin veebruaris, nii et see on ideaalne aeg lõõgastumiseks!
Eksootiline. See on sama riik, mille kohta lugesite seiklusraamatutest, kaugel avastamata Aafrika erakordsete roogade, looduses jalutavate lõvide ja elevantide ning metsikute hõimudega, kes on valmis tutvustama teile hoopis teistsugust elu.
Mitmekesine. Kujutage vaid ette – täna lõõgastuge valgel rannaliival ja homme lähete adrenaliini safarile. Sansibaril on kõik võimalik!
Muretu. Legendaarse Disney multifilmi “Hakuna Matata” kuulsat fraasi võib aeg-ajalt kuulda kohalike hõimude esindajatelt. See tähendab “ära muretse” ja peegeldab täielikult Sansibaril valitsevat meeleolu. Inimesed tulevad siia, et end maailmakärast täielikult välja lülitada.
Kõige erilisem. Geograafiliste kirjete riik. Just Sansibari territooriumil asuvad Aafrika kõrgeim (Kilimanjaro vulkaan) ja madalaim (Tanganyikas) punktid. Ja siin on suurim metsloomade kontsentratsioon ruutkilomeetri kohta maailmas!

 

Miks Sansibar

Rannad

Kui lähete Sansibari randade pilte googeldama, siis olge väga ettevaatlik, sest nende vaatamine tekitab vastupandamatu soovi valgel liival lebada, rannikubaaris värskendavat troopilist kokteili proovida, päikese käes nahka hästi soojendada ja ujuda. Lõppude lõpuks on need rannad lihtsalt hämmastavad.

Safari

Teine põhjus järgmise reisi planeerimiseks on kauged maad. Peaaegu kolmandiku Tansaania territooriumist moodustavad kaitsealad, kus elavad väga erinevad loomad (elevant, ninasarvik, pühvlid, lõvi, leopard). Safari ajal sellistes rahvusparkides nagu Serengeti, Mikumi või Ngorongoro saate õnne proovida ja kõiki loendis olevaid loomi “jahtida”.

Romantika

Sansibar on suurepärane koht romantiliseks puhkuseks. Valige see riik oma mesinädalateks. Kuna need vaated inspireerisid Lõvikuninga loojaid, armastust on siin ikka tunda! Unustamatud päikeseloojangud ja päikesetõusud, kohalike sõbralikud naeratused, maagiline safari. Seetõttu tulevad paljud armastajad siia ühte Sansibari randadest abielluma.

Toit

Kindlasti tasub proovida kohalikku eksootilist kööki. Siin kasvatatakse umbes 17 erinevat banaanisorti, seega on võimalus seda maitsta kõigis võimalikes variatsioonides – nii lisandites, kastmetes, grillituna kui ka traditsiooniliste küpsetiste põhjana.

 

Saare kohta:

Sansibaril on nii palju erinevaid kuurorte, et on aeg veidi segadusse sattuda. Millele neist puhkust planeerides tähelepanu pöörata?

Saare kaguosa on kuulus oma randade poolest. Siin on uskumatu õhkkond. Niisiis on Kizimkazi ja Dimbani kaldad tihedalt kaetud rohelusega ning eraldatud lahtedes saate vaadata delfiinide mänge. Jambiani, Paje, Bweyu asuvad piirkondades, kus on mõõnad ja vetikatest täielikult puhastatud rannik.

Kirderannikul asuvad noorimad kuurordid, mis arenevad kiiresti. Matemwe, Kiwengwa, Kigomani ja Pwani Mchgwani on kuulsad oma pikkade eraldatud randade, sukeldujatele mõeldud avaruste poolest – rannikul on palju erinevaid mereelanikke, aga ka väike hotellide kontsentratsioon, mis teeb võimalikuks eraldatud puhkuse.

Saare põhjaosa valitakse sageli rahulikuks puhkuseks. Seega on Sanzibari ühes populaarseimas kuurordis Kendwes hinnad kordades kõrgemad kui teistes. Kuid teisest küljest meeldib teile teenindus – suurepärane personal ja alati hoolitsetud territoorium. Nungwis jälgivad nad hoolikalt ka oma randu, mis on enamasti määratud teatud hotellidele. Siin on alati palju lamamistoole ja varikatusi, mis säästavad teid kuumuse eest ning liiv ja sissepääs vette on laitmatult puhtad.

Stonetown on saare keskne linn, kus elu käib täies hoos. Inimesed lähevad siia meelelahutuse, ööelu, ostlemise ja kultuuriprogrammi pärast. See on sukeldujate jaoks tõeline paradiis. Kohalik rannik on kuulus oma rikkaliku veealuse maailma poolest ning siin võib näha ka 1902. aastal uppunud Briti laeva jäänuseid.

Üldine informatsioon

Tansaania on riik Ida-Aafrikas, mis piirneb India ookeaniga. Selle nimi pärineb kahest endisest kolooniast – Tanganjika ja Sansibar. Tansaanial on kaks pealinna – seadusandlik pealinn Dodoma ja halduskeskus Dar es Salaam (“rahusadam”). Tansaanias on Aafrika suurimad järved, nagu Victoria, Tanganyika ja Nyasa.
Tansaania on tõeline kontrastide maa, alates eelajaloolisest kaljukunstist kuni moodsate mugavate hotellideni, Kilimanjaro lumistest tippudest kuni värviliste korallriffideni süvameres.

Sansibar on saarestik India ookeanis ja autonoomia Tansaanias. Sansibaril on oma lipp, parlament ja president.
Tänapäeval on Sansibar kuulus mitte ainult oma kaunite valge liivaga randade, vaid ka oluliste ajaloomälestiste, suurejoonelise arhitektuuri poolest ning lisaks on saar tuntud legendaarse laulja Freddie Mercury sünnikohana.

Tansaania on kogu Aafrika parim safaririik, siin on suurepärased kuldsed liivarannad, veealuse maailma hämmastav ilu, erinevad hotellid igale maitsele. UNESCO maailmapärandi nimekirjas on 3 riigi ajaloolist vaatamisväärsust (Sansibari Kivilinn, kaljumaalingud Kondoa koobastes, Songo-Mnara ja Kilwa-Kisivani varemed) ja 3 looduskaitseala (Kilimanjaro rahvuspark, Selous ulukikaitseala, Serengeti rahvuspark).

Rahvaarv

Tansaania rahvaarv on umbes 59 miljonit inimest (2020. aasta seisuga). Selle riigi territooriumil elab üle 120 rahva, igaühel oma kultuur, keel ja traditsioonid.
Sansibari rahvaarv on 1,3 miljonit inimest (2016. aasta seisuga). Kohalike elustiili võib kokku võtta väljendiga “hakuna matata”, mis tähendab “pole probleemi”, “rahulik” ja “võta aega”. Võib-olla on reisi ajal mõttekas elada just sellises rütmis, et täielikult lõõgastuda ja jõudu koguda.

Ajavöönd

Ajavöönd GMT +3.

Kliima

Riigi kliima on lähisekvatoriaalne. Mandri-Tansaanias on kaks vihmaperioodi (märts-mai ja september-november). Sajab peamiselt öösel ja hommikul. Sansibaril on kliima niiske, kuid soojade meretuulte tõttu väga mõnus. Keskmine õhutemperatuur on + 28-30 °С. Vee temperatuur + 24-26 ° С.

Religioon

Umbes pooled elanikkonnast on kristluse järgijad, väga populaarne religioon on ka islam (30% riigi elanikkonnast on moslemid, samas kui Sansibaris on neid enamus – umbes 95%). Riigis on kohalike religioonide, aga ka hinduismi, budismi jne järgijaid.

Keel

Ametlikud keeled on inglise ja suahiili keel. Kuid rahvusliku mitmekesisuse tõttu kasutatakse riigis enam kui 100 keelt. Kohalikud räägivad reeglina oma kohalikku emakeelt ja suahiili keelt. Turismipiirkondades räägitakse laialdaselt inglise keelt ja Sansibaril on palju araabia keele kõnelejaid.

Rahaühik (valuutavahetus)

Rahvusvaluuta on Tansaania šilling (TZS).
Käibes on nimiväärtused 500 (Sansibari esimese presidendi portreega), 1000 (Tansaania esimese presidendi portreega), 2000 (lõvi Kilimanjaro taustal), 5000 (must ninasarvik) , 10 000 šillingit (koos elevandiga). Raha saab vahetada riigi lennujaamas või pankades.
Peaaegu kõik öömajad, suured poed ja hotellid aktsepteerivad makseks Visa, MasterCardi.

Tagasi blogisse