Bali

Puhkusereisid Bali saarele

Bali saart kutsutakse sageli jumalate saareks. Selle nime on saar saanud oma ainulaadse ilu ja õhkkonna eest, mida soovivad kogeda kogu maailma rändajad. Saar on kuulus oma imeliste randade, kauni vulkaanilist päritolu looduse, suursuguste templite, uskumatult sõbralike kohalike elanike ning fantastilise jooga- ja meditatsioonipraktika poolest. Bali on niivõrd populaarne, et vahel peavad turistid seda eraldi riigiks. Indoneesia uhkuseks kutsutaval saarel on viimastel aastakümnetel eriti tormiliselt arenenud turism, mille osakaal kogu provintsi majanduses moodustab üle 80%.

Reisid toimuvad:
06.01.2023; 20.01; 03.02; 17.02; 03.03; 17.03;

Hinnanäidised:

Hinnad on kuupäeviti erinevad ja kiires muutuses.

Sol By Melia Kuta Bali 4*, hommikusöökidega al 1349.-
Jambuluwuk Oceano Seminyak 5*, hommikusöökidega al 1379.-
Taksu Hotel Sanur 4*, hommikusöökidega al 1385.-
Prime Plaza Hotel and Suite Sanur 4*, hommikusöökidega al 1398.-
Sadara Boutique Beach Resort 4*, hommikusöökidega al 1405.-
Four Points By Sheraton Bali Seminyak 4*, hommikusöökidega al 1405.-
Respati Beach 3*, hommikusöökidega al 1409.-
The Anvaya Beach Resort – Bali 5*, hommikusöökidega al 1549.-
Four Points By Sheraton Bali Kuta 4*, hommiku- ja õhtusöökidega al 1549.-
Courtyard By Narriott Nusa Dua 4*, hommikusöökidega al 1569.-
Bali Garden Beach Resort 4*, hommikusöökidega al 1575.-
Grand Mirage Resort and Thalasso Bali 5*, hommikusöökidega al 1585.-
…. ja lai valik teisi hotelle

 

Küsi pakkumist info@fantaasiareisid.ee

 

Bali on eriti südamelähedane mitte üksnes joogaentusiastidele, vaid ka lainelauasõidu harrastajatele. Saar võimaldab lõbusat ajaviidet nii loodusesõpradele, kui ka nendele, kellele meeldib baaris istuda. Bali elanikud lausa võluvad oma siirate naeratustega, kuna enamus kohalikke on hinduistid. Nende religioon jutlustab erilist hingerahu ja heatahtlikku suhtumist üksteisesse. Balil tunnetate te tõepoolest, et kohalikud elanikud on äärmiselt religioossed. Kõige paremini saab selles veenduda, kui külastate ühte paljudest templitest, mis paistavad silma mitte üksnes oma õhustiku, vaid ka arhitektuuri poolest.

Bali religiooni omapära kajastub ka Uusaastas, mida siin tähistatakse mitte ilutulestiku ja tantsudega, nagu paljud meist on harjunud, vaid täielikku vaikusesse ja meditatsiooni süüvides. Vastavalt spetsiaalsele kalendrile tähistatakse Uusaastat iga aasta eri ajal. 2020. aasta võtavad Bali elanikud vastu 25. märtsil. Sellel päeval ei sõida saarel ükski auto, keegi ei lõbutse ega tööta (peale hädaabiteenistuste), suletud on isegi rahvusvaheline lennujaam. Tõsi küll, pühale eelneval päeval toimub Balil suur Ogoh-Ogoh kujude paraad, mille käigus aetakse inimeste eludest välja kõik kurjad vaimud. Nagu räägitakse, võivad mõned neist deemonitest end varjata Bali pärlis – Agungi vulkaanis. See erakordne loodusmälestis annab saarele erilise võlu, mistõttu tuleb siin viibides kindlasti teha jalutuskäik vulkaani serval ja lasta end selle suursuguse mäe taustal pildistada.

Imelist Balit on samuti võimatu ette kujutada maagiliste riisipõldudeta, mis oma rohkuse tõttu kõikjal silma hakkavad. Need moodustavad otsekui imepärase loodusliku vaiba, mida on mitte üksnes kena vaadata, vaid millel on ka meeldiv kõndida. Bali saarele võib väga lihtsalt ja lõbusalt motorolleriga ringi peale teha. Motorolleri saate probleemideta ühest paljudest laenutuspunktidest. Need, kel sõiduvahendi juhtimiseks endal julgusest puudu tuleb, saavad küsida abi kohalikelt, kes teid kokkulepitud tasu eest meeleldi mistahes soovitud kohta toimetavad.

Bali läheduses asub veel mitu väikest saart, millele pääseb Bali sadamatest lihtsasti reisikaatriga. Eriti (ja teenitult) populaarsed on rändurite seas kolm imelist Gili saart. Gili Meno pakub rahulikku puhkust neile, kes soovivad end välja puhata või mesinädalaid veeta, Gili Trawanganilt saavad paraja annuse meelelahutust peosõbrad ning Gili Air ühendab endas ideaalselt lõbu ja puhkust, sobides tasakaalu hindajatele.

Imekaunitel randadel puhates on oluline meeles pidada, et Balil toimuvad kaks korda päevas tõusud ja mõõnad. Saarel on see tavaline ja igapäevane nähtus. Konkreetse tõusu või mõõna kellaaega on lihtne kontrollida iga hotelli infoletis, et meri teid oma ootamatu „põgenemisega“ ei üllataks. Tõsi küll, üllatusi tuleb Balil ette palju, kuid need on vägagi meeldivad. Sellelt saarelt naastes räägivad kõik nagu üks mees, et käidi otsekui paradiisinurgakeses, mida kindlasti veel korduvalt külastada kavatsetakse.

KUTA

Saare lõunaosas paiknev Kuta linn on esimene koht Balil, mis hakkas hulgaliselt turiste ligi tõmbama. Kuta on kuulus vaimustavate pikkade valgete liivarandade, suure hulga suurepäraste hotellide, mitmekesiste restoranide ja baaride poolest. Kuta on seniajani säilitanud ühe Bali enimkülastatava koha tiitli. Oivaliste randade tõttu armastavad seda kuurorti eriti surfajad ja veelõbude harrastajad. Siit võib leida kõike: nii rahu kui kärarikast meelelahutust. Eriti mugav on see, et kuurort asub vaid 5 km kaugusel saare pealinnast Denpasarist, kus paikneb ka lennujaam.

LEGIANA

Denpasari lennujaamast vaid 9 km kaugusel asuv Legiani kuurort on saare kuurortide seas populaarsuselt teisel kohal. Oma randade ilu poolest on ta võrreldav Kutaga. Legian on tõeline magnet neile, kes unistavad ideaalsest päevitusest, mille üle on uhked isegi maailmakuulsused. Rändurid armastavad seda kuurorti ka selle eest, et siit võib leida erakordselt huvitavat ja kvaliteetset öist meelelahutust. Sõna „Legian“ ise tähendab kohalikus keeles „armas, magus“ – just sellise puhkuse see kuurort ka garanteerib.

SEMINYAK

See kuurort on Bali saarel kõige luksuslikum ja stiilsem. Fantastilise ranna kõrval paiknevad stiilsed luksushotellid ja parimad restoranid, mis pakuvad erakordse kvaliteediga köögi meistriteoseid. Hunnitul mererannal päevitada soovijatel on rohkem võimalusi endale vaikne kohake leida. Kuurordi tänavatelt leiab rohkesti moepoode, pisikesi kunstikauplusi, väikesi pilkupüüdvaid kohvikuid ja einelaid. Erilise luksuse eelistajad leiavad siit parimad spaad ja meditsiiniteenused. Seminyak asub vaid 10 km kaugusel Denpasari lennujaamast.

JIMBARAN

Edelarannikul paiknev kuurort on eriti armas rahulikku ja kvaliteetset puhkust pooldavatele turistidele. Kõigest 6 km sõitu Denpasari lennujaamast ja juba jõuategi imeilusale Jimbarani rannale, kus võib vaikuses nautida päikesevanne ja lasuursiniseid merelaineid. On täiesti võimalik, et lähima palmi all märkate tuttavat nägu, kuna tihtipeale valivad maailmakuulsused just selle kuurordi. Jimbaran pakub suurepäraseid hotelle ja oivalise köögi poolest kuulsaid restorane.

NUSA DUA

See kuurort on kuulus erilise iluga valgete randade poolest, mis rõõmustavad kvaliteetpuhkuse ihalejaid. Siin on väga palju suurepärast teenindust pakkuvaid suuri hotelle, mis paiknevad otse mereranna kõrval. Eraldatuse otsijaid meelitavad siia ka äärmiselt hubased kinnistel territooriumitel paiknevad hotellid suurepäraselt ehitud privaatruumiga. Erinevalt teistest kuurortidest üllatab Nusa Dua puhkajaid kultuuriobjektide rohkusega ja kogu kuurorti uhkusega – golfiväljakuga. Nusa Dua erilisest maastikuvaatest saab teie jaoks tõeline puhkuseunistus. Kõik see vaid 13 km kaugusel Denpasari lennujaamast.

 

BENOA

Benoa kuurort tõmbab enim ligi veemeelelahutuse harrastajaid, keda võib siin massiliselt kohata. Valge liiva ja vaikselt loksuvate merelainete täiuslik kooslus garanteerib teile unustamatu puhkuse. Kuurort on magnetiks ka kokakunsti austajatele, kuna siit võib leida palju kohaliku köögi koolkondi, millega tutvumine avab unikaalseid kultuurisaladusi. Benoad kaunistavad ka rannikuala jaoks tavapärased suursugused hiina templid, mille ilu kütkestab teid esimesest pilgust. Kuurordist Denpasari lennujaama on ainult 14 km.

SANUR

Denpasari lennujaamast 14 km kaugusel idarannikul paiknev kuurort on lausa paradiis rahuliku ja karismaatilise puhkuse hindajatele. Endise kalurikülana on Sanur suuresti säilitanud oma unikaalse vaimulaadi. Vaikus käib siin hästi kokku väikeste eksklusiivsete restoranide ja poekeste käraga. Kõik otsekui sulab kokku möödaniku ja meie aja klassikalise modernismi kokteiliks. Ja see on alles sissejuhatus ulmeliselt kaunile rannale, mille üle Sanur samuti suurt uhkust tunneb. Seda eksklusiivset kuurorti armastavad väga eurooplased.

UBUD

Ubud paikneb Bali saare keskmes – kohalikud, ja isegi turistid, kutsuvadki seda saare südameks. Linnake asub saare väga maalilises keskosas kõrguvates mägedes. Siin on rohkesti kõige mitmekesiseimaid poekesi ja käsitööliste töökodasid, jooga- ja meditatsioonimaju. Ubudi linnaservi kaunistavad ka suurejoonelised riisipõllud. See on imehea koht kohaliku kultuuriga tutvumiseks. Kuurordis on hulgakaupa huvitavaid restorane, pisikesi kohvikuid ning suurepäraseid baare – meelelahutuse jaoks on kõik olemas. Vahva on ka see, et saare keskelt pääseb mugavalt mistahes rannale. Ning Denpasari lennujaamani on kõigest 37 km.

CANDIDASA

See kuurort saare idaosas (65 km kaugusel Denpasari lennujaamast) on kõige populaarsem rahu ja kaunite vaadete hindajate seas. Siin on rohkesti suurepäraseid hotelle – nii peenikese, kui paksu rahakoti omanikele. Candidasa valge liivaga rannad kütkestavad oma ilu ja omapäraga. Sellest kuurordist suundub iga päev merele palju sukeldujaid, kes kiirustavad nautima imekaunist veealust maailma. Candidasa läheduses leidub palju ajaloolisi vaatamisväärsusi ja külakesi, kus saab parimal viisil Bali kultuuri ja tavasid tundma õppida.

 

Tagasi blogisse