Porto

Kuldaväärt sissevaate Portugali ellu saab, kui külastada selle suurepärast pealinna Lissaboni, kus külalinegi tunneb end kohe mugavalt, või peesitada piltilusates Algarve randades. Ent sealse maa tõelist maitset tunneb just Portos. Linnas, kust leiab kordumatu harmoonia uuest ja vanast, kohalikust ja rahvusvahelisest. Viinapuunõlvaliste mägede vahel majesteetlikult voolav Douro jõgi kohtub just siin Atlandi ookeaniga. Siin kogetakse tunnet, kuidas lõunamaised värvid haaravad su endasse või kuidas elu kihab su ümber nagu vanas romantilises filmis.

Porto on Portugali suuruselt teine linn, mis on end sättinud mugavalt Atlandi ookeanisse voolava Douro jõe suudme ümber. Tegemist on Põhja-Portugali pealinnaga ja sellest on tuletatud kogu riigi nimi. Portot peetakse üheks vanimaks inimasustatud paigaks Euroopas ning linna ajalooline osa kanti 1996. aastal UNESCO maailmapärandi nimekirja. Portos endas elab ligi 220 000 elanikku, aga koos lähiümbruse linnastunud aladega on siin inimesi üle 1,3 miljoni

 • Reis on mõeldud: kõigile, kellele meeldib viibida kesk hingematvaid loodusvaateid ja näha oma silmaga üksnes Portugalile iseloomulikku arhitektuuri, nautida head toitu ja suurepäraseid veine, kuulata nukraid fadomeloodiaid ja saada aimu kunagise võimsa impeeriumi endisest hiilgusest.

  Õhutemperatuur: päeval 14–17 °C, öösel 10 °C ringis

  Veetemperatuur: 12 °C

  Ilm: lühiajalise vihma tõenäosus 50%, tuuline

  Kaasa tuleks võtta: mugavad jalatsid, tuule- ja veekindel soe riietus või vihmavari

  Ajavahe Eestiga: 2 tundi

 

Guimarães ja Braga

Ekskursioon suundub paikadesse, mis on mänginud olulist rolli Portugali ajaloos. Guimarães on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud portugali rahva häll. Guimarãesi lossis sündis Portugali esimene kuningas Afonso I. Linna südameks on Oliveira väljak, mille nimi tuleneb selle keskel seisvast mitusada aastat vanast oliivipuust.

Bragat peetakse Portugali vaimseks pealinnaks. Afonso I vanemad on maetud just Braga katedraali. Braga lähedal asub maailmakuulus Bom Jesuse kirik, milleni viivad muinasjutulised itaalia neobarokkstiilis trepid, millel on 17 trepimadet, mida ehivad purskkaevud ja piiblitegelaste kujud. Kergelt luitunud ja siiski ülimalt uhke trepp on FlyMeAway meelest üks kaunemaid vaatepilte kogu Portugalis.

Ekskursiooni kestus on orienteeruvalt 8 tundi.

 

Ekskursioon piki Douro jõeorgu

Douro jõeorg on oma maalilise ilu ja ajaloolise tähenduse tõttu kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Ekskursioonil naudime kauneid vaateid viinapuuterrasside vahel looklevale jõele.

Külastame Amarantet, mis on tore väike jõevaatega külake. Astume sisse ka Vila Reali, kus asub luksuslik Casa de Mateus – vägevate aedadega mõisahooned, kus veetsid oma suvepuhkust Portugali kuninglikud pered. See on rajatud 18. sajandi alguses ja seda ümbritsevad barokkstiilis aiad. Peso da Réguas puutume taas kokku Dourole omase kultuurmaastikuga oma järk-järgult jõeni langevate viinapuudega.

Ekskursiooni kestus on orienteeruvalt 8 tundi.

 

Coimbra ekskursioon

Tervet päeva kestvat ringsõitu alustame Portugali tuntuima, Bussaco rahvuspargi külastusega, mis on koduks üle 700 erinevale taimeliigile kogu maailmast. Selle keskel on manuelismi ehk Portugali hilisgootika stiilis ehitatud endine kuninga suveresidents, kus nüüd tegutseb luksushotell.

Tee suundub Coimbrasse, mis on üks vanimaid ülikoolilinnu Euroopas. Tutvume ülikooli ja kesklinnaga koos selle peamiste vaatamisväärsustega – vana katedraali ja Santa Cruzi kloostriga.

Ekskursiooni kestus on orienteeruvalt 8 tundi.

 

Lõbusõit Douro jõel

Klassikalise, alla tunni kestva kruiisi „Kuus silda” jooksul sõidame allavett mööda Douro jõge, kus omal ajal kasutati puidust rabelo-paate, et viia kohalikku veini Portost Vila Nova de Gaiasse. Just Porto ja Vila Nova de Gaia vahele on rajatud need kuus imelist silda – Dom Luís I, Maria Pia, São João, Arrábida, Freixo ja Infante. Jõelt avanevad väärt huviobjektid teise külje alt – Ribeira ajalooline osa, São Francisco kirik, börsi- ja tollihooned, portveini muuseum, Massarelose kirik, Douro suue, kalastuskoht, Kristallpalee, trammimuuseum, Gaia muul, portveini keldrid ja Serra do Pillar klooster.
Tagasi blogisse