fbpx

VIETNAMI reisid perioodil 07.12.2020-15.03.2021 hinnad al. 989.-

Vietnam – Kagu-Aasia peidetud pärl!

Mitme viimase aasta jooksul on Vietnam olnud üks turistide meelispaiku. Kõikides reisiajakirjades ja -teatmikes rõhutakse esmajärjekorras, et turiste meelitab suurepärane hinna ja kvaliteedi kooslus, kordumatu eksootika, hea kliima, heatahtlikud ja abivalmid kohalikud elanikud. On imestusväärne, et riigist, mis on läbi elanud nii palju sõdu ja kannatusi, on saamas uus eksootilise puhkuse Meka, mis rühib jõudsalt järele Tai kuningriigile ja teistele Kagu-Aasia riikidele.

Reisid algusega Tallinnast toimuvad perioodil 07.12.2020-15.03.2021 (12 ööd)

Parimad hinnad alates:

Rock Water Bay Beach Resort & Spa 3* hommikusöökidega al. 989.-
Thai Hoa Resort 3* hommikusöökidega al. 1055.-
Palmira Beach Resort & Spa 3* hommikusöökidega al. 1095.-
Lotus Muine Resort & Spa 4* hommikusöökidega al. 1115.-
Saigon Mui Ne Resort 4* hommikusöökidega al. 1119.-
Malibu Resort 3* hommikusöökidega al. 1145.-
Champa Resort Phan Thiet 4* hommikusöökidega al. 1179.-
Seahorse Resort & Spa 4* hommikusöökidega al. 1329.-
Dessole Beach Resort Mui Ne 4* hommikusöökidega al. 1545.-

… ja lai valik teisi hotelle! Küsi pakkumist!

Hinnad on informatiivsed ja võivad muutuda!

PS! Väljumised toimuvad ka Riiast! Küsi pakkumist!

Vedajaks on Turkish Airlines ja lend toimub ümberistumisega Istanbulis.

 

Phan Thiet

Kalapüük ja kalakaste on pikemat aega olnud peamiseks Phan Thieti tuluallikaks. Nüüdseks on see maaliline ja suurepäraste randadega linn leidnud oma niši ning sellest on saanud erakordne kuurort Lõuna-Hiina mere ääres. Phan Thiet on kuurort neile, kes otsivad idüllilist puhkust looduse rüpes, pakkudes selleks häid hotelle, hindu ja teenuseid. Kui olete unistanud fantastilistest mereanniroogadest, on Phan Thieti promenaadil asetsevad restoranid selleks just õige koht.

Teisest küljest ei ole Phan Thieti kesklinn üldse kuurort. See on mereäärne linn koos kõigi vajalike regionaalsete administratiivasutuste ning randumiskohaga paatide ja laevade jaoks. Linnas asuvad muuseumid, kaubanduskeskused, turud ja isegi kool, kus on õppinud Vietnami kommunistide juht Ho Chi Minh. Kõige kuulsamad puhkealad asuvad kesklinnast veidi kaugemal – Vietnami metsikutel randadel. Need on Ham Thien ja Mui Ne.

Ham Thien sai tuntuks välisturistidele pärast 1995. aastat, kui selle kuurordi metsikutele randadele kokku tulnud inimesed jälgisid päikesevarjutust. Nüüdseks kujutab kümne kilomeetri pikkune rannajoon endast puhkeala koos sadade hotellide, kuurortide, pubide, restoranide, kaupluste ja tervisekeskustega. Ham Thienis on olemas golfiväljakud ning kõik tingimused lohesurfamiseks ja purjelauasõiduks. Paljud Ham Thieni hotellid omavad nelja tärni, sellepärast üllatab teid puhkus siinsetel randadel oma kvaliteedi ja hea teenindusega. Üks kuulsamaid Phan Thieti looduslikke vaatamisväärsusi on Haldjate oja, mis on tekitanud luidetes väikese kanjoni ning paljastanud värvikad liivakihid, alates punasest ja valgest kuni oranži või roosani.

7 km kaugusel Phan Thieti kesklinnast, Ham Thieni kuurordi taga on ilutsemas uus ja kõige menukam Vietnami kuurort – Mui Ne koos oma 22 km pikkuse liivase rannajoonega. Selle kauge, neemel asetseva turismiala keskus on hommikuti eriti elav. Õhtuti kogunevad kohalikud, et juua kohvi või süüa õhtusööki, ning restoranid ja kohvikud täituvad puhkajatega. Nimi Mui Ne tähendab “tuule eest kaitstud neem” – vanasti varjasid kalurid siin oma paate tugeva tuule eest.

Kuurort Mui Ne on suurepärane valik neile, kes soovivad olla kohaliku kogukonna läheduses ning samas eemal rahvarohketest turismialadest. Vaikne kuurort, hubased rannad ja ehe kohalik kogukond on peamised Mui Ne eelised. Lisaks on Mui Ne, nagu ka Ham Thien, tõeline paradiis lohesurfi ja purjelauasõidu harrastajatele. Ümbritsevad liivaluited lisavad kuurordile unikaalsust.

Ke Ga on Vietnami hästi varjatud pärlitest. Vaid 35 km kaugusel Phan Thieti kuurordist asuv Ke Ga linnake on eraldatud puhkuseparadiis, kus pole siginat-saginat ega suurt turistide voolu. Siin võib nautida Vietnami looduslikke ja inimtühje randu ning värskeid mereande ja sukelduda Vietnami kultuuri. Ke Ga linnakese hiljuti rajatud hotellides on kaasaegne mugavus ühendatud Vietnami looduslähedase meelerahuga. Selles kuurordis asub ka väike saar, millele 1889. aastal püstitati riigi kõrgeim majakas. Sealt avaneb imeline vaade nii merele kui ka Ke Ga kuurordile. Kalurikülas saab otse paadist osta värskelt püütud krevette või tuunikala. Linnakese kõrval laiuvad riisipõllud. Siin puhates tutvute kohalike kalurite ja põllumeeste eluga ning mitme sajandi pikkuste traditsioonidega.

Vietnam – Kagu-Aasia peidetud pärl

Mitme viimase aasta jooksul on Vietnam olnud üks turistide meelispaiku. Kõikides reisiajakirjades ja -teatmikes rõhutakse esmajärjekorras, et turiste meelitab suurepärane hinna ja kvaliteedi kooslus, kordumatu eksootika, hea kliima, heatahtlikud ja abivalmid kohalikud elanikud. On imestusväärne, et riigist, mis on läbi elanud nii palju sõdu ja kannatusi, on saamas uus eksootilise puhkuse Meka, mis rühib jõudsalt järele Tai kuningriigile ja teistele Kagu-Aasia riikidele.

See on mägine ja metsarikas riik. Erinevate geograafiliste tingimuste tõttu on siinne kliima ka väga vaheldusrikas. Vietnamis on kolm kliimavöödet: niiske subtroopika, mussoonkliima ja troopiline puisrohtla. Riigi lõunapoolses osas on keskmine temperatuur reeglina +25–30 kraadi juures. Vietnami kõige mägisemas, põhjapoolses osas võib detsembris olla eriti jahe ehk kuni +5 kraadi, ning juulis eriti palav – +35 kraadi ja rohkem. Mitmekesise kliima tõttu on ka loodus väga vaheldusrikas: Mekongi delta ja rahvuspark Phong Nha-Ke Bang on kantud rahvusvahelise looduspärandi nimekirja.

Vietnami peamised turismikeskused asuvad Phan Thieti ja Nha Thangi (Nha Trang) lähiümbruses. Nendes Lõuna-Vietnami provintsides on olemas ehe Aasia värvikirevus ning suurepärased puhketingimused vastavatud hotellides ja parimates randades. Vietnamil on üle 2000 kilomeetri Lõuna-Hiina mere rannajoont, kuid just nende kuurortide rannad ja helesinine vesi lummavad turiste. Veetemperatuur meres võib küündida +29 kraadini. Phan Thieti kuurortide piirkonda kuuluvad Ham Tieni rannad sobivad suurepäraselt lohesurfi ja purjelauasõidu harrastajatele.

Vietnamlaste kultuur on Kagu-Aasia vanimaid. Paljud elupõhimõtted on üle võetud hiina filosoofilt Konfutsiuselt ja budistidelt. Sellepärast on Vietnami rahvas abivalmis, heatahtlik ning neil on omandatud moraali põhitõed. Prantsuse kolonisatsiooni ajal võtsid vietnamlased üle ka palju euroopalikku, osa ühiskonnast on ka kristluse omaks võtnud. Kommunismi ajal oli vietnamlastel tihe koostöö Nõukogude Liidu, Hiina ja Kuubaga, see jättis omapärase jälje kogu rahvale. Oma mõju avaldasid Lõuna-Vietnamile ka USA sõdurid. Sellepärast ongi tänapäeva Vietnam justkui kirev mosaiik mitme riigi mõjust ja pärandist.

Vietnami toit meenutab omaette religiooni või filosoofiat. Paljud Vietnami peakokad juhinduvad yin ja yang printsiibist, et roog oleks inimkeha jaoks võimalikult tasakaalus. Siit leiate kõikvõimalikke hõrgutisi: salatitest ja eksootilistest puuviljadessertidest kuni liha- või taimetoiduroogadeni. Maailmas on üsna kuulus ka Vietnami kohv. Rikkalikku saaki andvas riigis saate maitsta peaaegu kõike, millest oskate unistada. Phan Thiet on kuulus oma kalurite ja üle maailma tuntud kalakastme poolest. Vietnami kuurordid üllatavad teid mereandide külluse ja mitmekesisusega.

Varahommikul külastage kohalikku turgu, kus letid on lookas mangodest, papaiadest, litšidest, ananassidest, leivapuu viljadest ja teistest vähem tuntud puuviljadest. Nende seas on ka draakonivili, mis on Vietnami üks värvikamaid ja maitsvamaid sümboleid.

Tervisekeskuste areng on Vietnamis tõusuteel ning nende kvaliteet jõuab järele Tai kuurortide tervisekeskustele. Vietnami kuurordid pakuvad suurepäraseid traditsioonilise meditsiini ja tervendamise teenuseid. Valikus on linnalikud massaažisalongid, traditsioonilised ravilad maakohtades, hubased ökoravikeskused Vietnami džunglite keskel ja esmaklassilised sanatooriumid mereäärsetes kuurortides.

Kõige suuremat muljet avaldab turistidele asjaolu, et värvikirev, eksootiline ja meeliergutav Vietnam ei nõua tegelikult kuigi paksu rahakotti. Avage julgelt see Kagu-Aasia aardelaegas!

Tasub külastada


Da Lat

Da Lati nimetatakse ka Vietnami Pariisiks. See on huvitav linn, kus on põimunud looduse ilu, leidlik arhitektuur ja igavest kevadet meenutav kliima. Linn asub 1500 m kõrgusel merepinnast, Bang Langi platool, ning on alati kaetud uduvinega, mistõttu säilivad ideaalsed tingimused põllumajanduseks. Linn on kuulus oma männimetsade poolest. Da Lati ümbruses kasvatatakse roose, orhideesid, köögivilju, puuvilju ja kohvi.

Veel rohkem huvi pakub Da Lati arhitektuur, milles domineerivad art-deco stiilis Prantsuse koloniaalajastu hooned. Raudteejaam, katoliku kirik ja paljud teised ehitised Vietnamis meenutavad Euroopat. Oma kuju poolest tõuseb esile ka ”hull maja” – see on arhitekt Hang Nga projekteeritud külalistemaja. Paljud inimesed iseloomustavad seda hoonet kui midagi Gaudi Barcelona arhitektuuri ja Walt Disney lõbustuspargi hoonete vahepealset.


Mekongi delta

Kõige kuulsam Vietnami looduslik objekt, mis on kantud maailma looduspärandi nimekirja. Teisalt on see Lõuna-Vietnami eluallikas, osa kultuurist ja eluviisist, mis paikneb haljendavas, veerikkas deltas. Seal näete kõike, millega Vietnam seostub: riisibasseinid, mööda kanaleid seilavad kaupu täis paadid, kärarikkad alevikud ja linnad ning metsloomad. Elu siin tuksleb Mekongi jõe rütmis. Kõike seda kaunistavad khmeeri pagoodid ja budistlikud templid ning kodusõja ajast säilinud Vietkongi mässuliste punkrid.


Pongouri kosk

50 km kaugusel Dalatist asuv Pongouri kosk on üks kütkestavamaid Vietnami looduspaiku. Selle seitsmest kaskaadist koosneva kose veejoad laskuvad 40 meetri kõrguselt ning moodustavad all hiigelbasseini. Vihmaperioodi ajal lummab kosk oma veemasside ja helidega. Kose läheduses kasvab palju vanu ja eranditult Vietnami päritolu puid. Kosk on arvatud riigi ilusaimate paikade hulka. Selle kose lähistel peetakse kevadpühi ning korraldatakse pidustusi inimese ja looduse vahelise sõpruse auks.


Punased ja valged luited

Need suured luited laiuvad Mui Ne kuurordi vahetus läheduses. See on paik, kus punaste ja valgete luidete vahel on võimalik nautida kõrbevaikust. Teisest küljest – ka siin pole pääsu rahvahordidest. Punased luited asuvad Mui Ne kuurordi lähiümbruses, valged on aga palju suuremad ja ulatuvad 24 km kaugusele linnast. Siiski on see suurepärane paik, et peatuda tunniks ning saata ära loojuv päike.


Ho Chi Minh (Saigon)

Varem tuntud Saigoni nime all, on Ho Chi Minh Vietnami peadpööritav nägu, kus leiab aset kõik, mida võiks oodata ühest Kagu-Aasia riigist. See on äri- ja kultuurilinn, kus sillerdavad luksuslikud hotellid ning oodatakse külalisi ka kõige odavamates külalistemajades, kus leiduvad maailma parimad restoranid ja maitsenaudinguid pakkuvad tänavatoiduletid. See on linn, kus hubastest poekestest võib sattuda kärarikkale turule, mis on täis kõikvõimalikku kaupa. Mälestused möödunud sõdadest on mõne ehitise seinal veel aimatavad, kuid ka need kaovad tasapisi keset hubaseid parke, moodsaid pilvelõhkujaid ja värvikirevat elu.


Maa-alused tunnelid

Mitte väga kaugel Ho Chi Minh’ist asub maa-aluste tunnelite võrgustik pikkusega 120 km. See on harukordne inimkätega rajatud ehitis, mis aitas Vietkongi mässulistel kinnitada kanda Lõuna-Vietnamis. Nendes tunnelites varjasid ennast tuhanded Cu Chi provintsi inimesed. Salajast tunnelite võrku hakati prantslastega ehitama juba sõja ajal, kuid kõige rohkem kasu tõi see kommunistlikele mässulistele võitluses ameeriklastega. Salajased maa-alused tunnelid ühendasid omavahel külasid ja haiglaid. Nende kaudu liikusid toiduvarud. Neisse on rajatud koolid, pulmasaalid, teatrid ja kauplused. Maa-alune võrgustik jooksis isegi USA sõjabaaside all. Ometigi oli maa-alune elu raske – pommitamiste ajal pidid mässulised viibima tunnelites mitu päeva ning linna elanikke vaevasid pidevalt haigused. Kuid just tunnelite võrgustik oli üheks põhjustest, miks USA sõduritel ei õnnestunud Vietnami sõda võita. Nende tunnelitega saab tänapäeval tutvuda nii seest- kui ka väljastpoolt.


Sõjaohvrite muuseum

Kui peaks valima ainult ühe Ho Chi Minh’i linna muuseumi, mida tasub tõesti külastada, on see kindlasti Sõjaohvrite muuseum. See on hoopis teistsugune, hämmastav ja provotseeriv pilguheit Vietnami sõjale, samuti on eksponeeritud teised suured sõjalised konfliktid riigis, alates lahingutest hiinlaste ja prantslastega kuni jaapanlaste ja ameeriklaste saabumiseni. Siit leiate piinariistu, harva eksponeeritava katserelvastuse, mida rakendati Vietnami sõja ajal, kümneid õudust täis pilte, mis tuletavad meelde, kui jõhker sõda laostas alles hiljuti seda ilusat reisisihtkohta. Sõjamuuseum võimaldab tutvuda tervikliku pildiga Vietnamist ja selle inimeste ajaloost.

Ekskursioonid – saa unustamatu reisielamus!


Da Lat

  • Terve päev.
  • Tutvustav

Meil on võimalus tutvuda maagilise atmosfääriga Vietnami ühes ilusaimas linnas. Da Lat asub platool, mis paikneb 1470 m kõrgusel merepinnast, ümbritsetuna kohvi- ja lilleistandustest, jugadest, järvedest ja maalilistest parkidest. 20. sajandi alguses prantslaste poolt ehitatud Da Lat kannab õigusega Vietnami armastuse pealinna nime ning miniatuurne Eiffeli torn rõhutab selle linna ilu, tuletades meelde paiga ajalugu. Ekskursioonil sõidame köisraudteel ja heidame linnulennult pilgu kogu linnale. Laskume rohelise džungli keskel vuliseva kose juurde, külastame parki, kus saab vietnami rahvariietes teha elevandi- ja jaanalinnusõitu. Maitsev lõuna lõpeb tee ja kohvi degustatsiooniga. Järgmisena külastame Proua Nga majamuusemit, mis kuulub täiesti õigustatult maailma ebatavalisemate hotellide TOP 10-sse. Lõpetuseks näeme budistlikku pagoodi koos kuldse istuva Buddha kujuga, kes vaatab rahulikult päikesetõusu. Budistliku pagoodi külastuse ajal peavad naistel põlved ja õlad kaetud olema.

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Kuupäev: Korraldatakse saabumisel


Dambri

  • Terve päev
  • Tutvustav

Kutsume teid kaasahaaravale retkele mägedesse. Külastame mäejärve kallastel asuvat Vietnami kõige ilusamat ja suuremat teeistandust, kus meile tutvustatakse kuulsa Oolong tee kasvatamise, tootmise ja valmistamise saladusi. Samuti saame nautida põnevat jalutuskäiku džunglis Mägi-Vietnami kahe ilusaima kose juurde. Naudime sõitu Guinnessi rekordite raamatusse kantud „alpikelgu-rajal“. Samuti saame tutvuda naturaalse siidi valmistamise saladustega.

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Kuupäev: Korraldatakse saabumisel


Phan Thiet ja Ta Cu mägi

  • Terve päev.
  • Tutvustav

Džunglite kohale paigaldatud köistee abil tõuseme Ta Cu mäe tippu (470 m), kust avaneb hingemattev vaade Phan Thiet’ile ja selle lähiümbrusele. Siin asub kaunis pagood ning ka Vietnami pikim ja kuulsaim kuju „Lamav Buddha“. Selle pikkus on 49 meetrit ja kõrgus 6 meetrit. Edasi suundume Binh Thuan’i provintsi pealinna Phan Thiet’i. Tutvume kohalike tänavate ja linna vaikeluga ning külastame ainulaadset pärlimuuseumi.

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Kuupäev: Korraldatakse saabumisel


Mineraalvee- ja mudaallikad

  • Pool päeva
  • Puhkus

Mui Ne ja selle lähiümbrus on kuulus oma kuumaveeallikate ja ravimuda poolest. Võimalus saada osa mitmetest spaaprotseduuridest. Meid ootavad basseinid mineraalveega, mudavannid, mineraalveevannid õitega, mullivannid, vesimassaaž ja jugadušš. Suurepäraseks lisaks on tervendav kogu keha massaaž.

Kaasa võtta: rätik, ujumisriided.

Kuupäev: Korraldatakse saabumisel


Po Nagar Cham tornid ja päikeseloojang luidetes

  • Terve päev.
  • Tutvustav

Kõige kuulsam Mui Ne vaatamisväärsus on luited. Tee luidete juurde lookleb mööda maalilist rannajoont. Luited lummavad ja „lõhnavad maagia järele“. Päikeseloojangu ajal muudavad need oma värve lumivalgest purpurpunaseni ning tuuleiilid vormivad luidetest iseäralikke kujusid. Valgete luidete keskel asetseb hingematvalt ilus romantiline paik – mageveejärv, mille pinnal õitsevad lootosed.

Edasi rändame iidsete tšami tornide Po Shanu juurde, mis asetsevad künkal, kust avaneb suurepärane vaade Phan Thiet’ile. Need ehitati valmis tuhandeid aastaid tagasi iidse rahva poolt, kes kummardas hinduismi jumalaid. Kompleksi kuulub kolm toimivat hinduistlikku torntemplit. Tornide kõrval asuvad Prantsuse kolonisatsiooni ajast pärit kindluse varemed. Budistlike templite külastamisel peavad naistel põlved ja õlad kaetud olema.

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Kuupäev: Korraldatakse saabumisel


Ho Chi Minh ja Mekongi delta

  • 2 päeva (1 öö).
  • Tutvustav-meelelahutuslik

Ekskursioon annab võimaluse tutvuda ühe suurima Kagu-Aasia linnaga. Ho Chi Minh on mitme miljoni elanikuga linn, mis on iseäralik kooslus kaasaegsetest pilvelõhkujatest ja koloniaalajastu hoonetest. Linna ilu saab nautida Bitexco pilvelõhkuja 49. korruselt. Jalutame kesklinnas, külastame Sõjamuuseumi, Saigoni Jumalaema kirikut, näeme peapostkontori ja linnavalitsuse maju. Järgmisena suundume laevareisile mööda Saigoni jõge, mille vältel saame nautida meelelahutusprogrammi ning vaateid öisele linnale. Laeval serveeritakse õhtusööki. Teisel päeval läheme põnevale teekonnale Mekongi deltasse, kus külastame väikseid rannaäärseid külakesi ning tutvume kohalike elanike argipäevaga. Näeme riisi kasvatamist, kookosest maiustuste valmistamist ning saame maitsta eksootilisi vilju.

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Kuupäev: Korraldatakse saabumisel


Ho Chi Minh – Cu Chi tunnelid

  • Terve päev
  • Ajalooline

Legendaarsed Cu Chi tunnelid, mis ulatuvad 187 km kaugusele Kambodža piirini, on peamiseks vaatamisväärsuseks Vietnami sõjaaegsest perioodist ning kõnelevad Vietnami sisside vastupanust. Huvilistel on võimalus (lisatasu eest) lasta polügoonil lahingrelvadest. Edasi suundume Ho Chi Minh linna, kus lõunatame ning tutvume Bitexco pilvelõhkuja, Katedraalkiriku ja Peapostkontoriga.

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Kuupäev: Korraldatakse saabumisel


Pongour

  • Terve päev.
  • Tutvustav

Pongour on üks maalilisemaid Vietnami jugasid. 40 m kõrguselt mööda kiviterasse alla laskuvad veejoad moodustavad saja meetri laiuse kauni järve, mis koos ümbritsevate kaljude ja troopilise metsaga meenutab antiikset amfiteatrit. Seejärel tutvume „Kukeküla“ ning sealsete elanikega. Edasi sõidame džunglimetsa, kus saame näha kaljude vahele peidetud kaunist budistlikku kloostrikompleksi. Järgneb peatus kohviistanduses. Kohvi degusteerimine ja lõunasöök on hinna sees.

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

 

Riigi lühitutvustus:

  • Pindala – 331 698 km²
  • Rahvaarv – 95 mln (2017. a)
  • Pealinn – Hanoi
  • Valuuta – Vietnami dong
  • Keel – vietnami (riigikeel), vähemusrahvuste keeled: tai, khmeeri, hiina ja teised. Teine riigikeel on prantsuse keel, üha populaarsemaks muutub inglise keel.
  • Religioon – traditsioonilist Vietnami religiooni on mõjutanud konfutsianism (73% rahvastikust), budism (12%), kristlus (8%) ja teised usundid.

Noppeid ajaloost

2000 aastat tagasi loodi Valangi kuningriik ning tänapäeva Vietnami alged. Hiljem vallutasid need alad hiinlased, kes valitsesid Põhja-Vietnamit üle 1000 aasta. Lõuna-Vietnamile avaldas tol ajal mõju India. 983. aastal alistas vietnamlaste suurjuht Ngo Quyen hiinlased ja Põhja-Vietnamist sai iseseisev riik.

XIII sajandil elasid need alad üle kolm mongolite iket, agressioonidele tegi lõpu vietnamlaste võit lahingus Bach Dangi jõel.

XVIII sajandil liideti Põhja-Vietnam ja Lõuna-Vietnam üheks riigiks.

XVI sajandil jõudsid Vietnami esimesed portugali misjonärid ning XIX sajandil muutus Vietnam järk-järgult Prantsuse kolooniaks.

XX sajandi alguses vabastas Vietnami Ho Chi Mingi juhitud kommunistlik liikumine. II maailmasõja ajal kasutas Jaapan ära prantslaste nõrgenenud positsiooni Indohiinas ja hõivas endale peaaegu terve Vietnami, kuid Jaapan kaotas sõja ning alistus. Olukorda kasutas ära Ho Chi Minh, kes haaras võimu ja kuulutas välja iseseisvuse.

1965. aastal kaasati USA sõdurid võitlusse Põhja-Vietnami kommunistlike mässuliste vastu. 1973. aastal Ameerika väed taandusid.

1976. aastal surusid Põhja-Vietnami kommunistid Lõuna-Vietnami maha ning moodustati ühtne Vietnami Sotsialistlik Vabariik.

1986. aastal alustasid Vietnami võimud turureformi ning riigi majandus hakkas kasvama. 1995. aastal taastas USA diplomaatilised suhted Vietnamiga.


Rahvusköök

Vietnami nuudlisuppide nimed on väga erinevad (Bún bò Huế, Bún măng vịt, Bún riêu, Phở, Mì bò viên jt). Kõige levinumad koostisained on mereannid, mitut moodi valmistatud nuudlid, loomaliha, pardiliha, sidrunhein, tšillipipar ja teised Vietnami maitseained.

  • Bánh – Vietnami taignatooted (Bánh bao, Bánh bèo, Bánh bột lọc, Bánh xèo), erineva täidisega pelmeenid, mereandidest riisijahupirukad.
  • Bánh cuốn, Bì cuốn, Chả giò – õlis keedetud õhukesest tainast Vietnami rullid juurvilja-, liha- või mereannitäidisega.
  • Vietnami veiseliharaguu – on väga populaarne roog, mida valmistatakse erinevate lisanditega ning serveeritakse koos riisiga.
  • Gà nướng sả – Vietnami praetud tibu sidrunheinaga.
  • Cà phê sữa đá – Vietnami kohv kondenspiimaga.

Majutusinfo

Vietnami kuurordid on turistide poolt alles hiljuti avastatud, mistõttu on sealne teeninduskultuur ning infrastruktuur alles välja kujunemas.

Phan Thieti kuurortides on ülekaalus neljatärnihotellid, enamus on vanemad hooned, kuid korralikud, puhtad ja hästi hooldatud. Enamik sealseid hotelle paiknevad mere ääres ning territooriumid on avarad ja rohelised. Hotellid on küll suhteliselt väikesed, kuid valikus on mitmeid erinevaid toatüüpe. Enamjaolt on rannas lamamistoolide kasutamine tasuta.

Vietnami köök on väga populaarne, seetõttu on peamiselt hotellide toitlustustüübiks ainult hommikusöök. Vaid mõned pakuvad „kõik hinnas“ pakette.

Phan Theti kuurordid on tuntud suurepäraste peene liivaga randade ja mitmekesise veemeelelahutuse poolest. Tänu soodsatele ilmastikutingimustele on talvehooajal see piirkond veespordiharrastajate seas väga populaarne.


Hea teada!

Sri Lanka

Tööaeg. Kauplused ja asutused on avatud päeval kell 7:30-11:30. Lõunapaus kestab kella 13.30-ni ning tööpäev lõpeb kell 16:30. Pangad töötavad sarnases rütmis, suurtes linnades on filiaalid avatud ka nädalavahetustel. Kaubanduskeskused ja turud on tavaliselt avatud seitse päeva nädalas kella 20:00-ni ilma pikemate lõunapausideta. Muuseumid on reeglina ühel päeval nädalas kinni, enamasti esmaspäeviti. Templites ja pagoodides on samuti lõunapausid.

Jootraha. Kuigi jootraha ei oodata, võetakse see alati rõõmuga vastu. Luksuslikumad restoranid ja hotellid panevad jootraha arvele juurde, reeglina 5–10%.

Transport. Bussisõit Vietnamis võib olla problemaatiline. Olukord küll paraneb iga aastaga, kuid teed on endiselt kitsad ja pole ette nähtud nii intensiivseks liikluseks. Bussipileti hinnad on fikseeritud, ühistranspordiga pääseb ligi peamistele turismiobjektidele. Linnades on populaarsed tsiklitaksod ja kolmerattalised velorikšad. Suurtes linnades on võimalik sõita ka ühistranspordiga. Välismaalased ei saa rentida autot või mootorratast, kuna Vietnamis ei kehti rahvusvaheline juhiluba. Siiski on väikese võimsusega rollerite rent populaarne.

Piirangud. Tuleb austada kultuuri ning järgida etiketti. Templites ja pagoodides tasub ennast rohkem katta. Ei tasu silitada väikestel lastel pead ning näidata avalikult vaimustust beebide üle. Usutakse, et selline käitumine meelitab ligi kurje vaime ja haigusi.

Kingitused. Kohalikud puuvillased ja siidirõivad, Vietnami vaasid, pärlikarpidest esemed, pronksist ja messingust ehted, teetassid, keraamilised elevandid, maalid, nelk, kohv, tee.


Tunnetage Vietnamit

Vietnamil on väga kirju pale. Külastage kohalikke restorane. Käige ujuval turul, kust saate osta eksootilisi puu- ja juurvilju otse paatidest. Avastage mitmekesine ja eksootiline Vietnami loodus. Võtke osa mõnest värvikast festivalist, tutvuge kuulsate templitega ning pärast seikluste- ja rännakuterohket päeva nautige Vietnami tallamassaaži.

Ja kõige tähtsam – imetlege Lõuna-Hiina mere rannikut, selle suurepäraseid kuurorte ja nende pulbitsevat elu.

 

Viisatingimused riiki sisenemisel:

Pakettreisi ostnud klientidele vormistatakse 22 eurone ühekordse sisenemisega „preapproval“ kiri. Vajadusel saame vormistada ka mitmekordse sisenemisega kirja, mille hinnaks on 25 eurot.
Reisidokument peab olema pass. ID kaardiga piiri ületada ei saa.
Riiki sisenemisel ei ole vanuselisi ega soolisi piiranguid.
Diplomaatilise passiga (või muu eripassiga) reisijad peavad vormistama visa enne reisi
saatkonnas. Neil ei ole võimalik siseneda riiki viisavabalt või soetada viisat piirilt.

Eesti kodaniku pass:
Viisa vajalik.
Viisa saab piirilt riiki saabumisel. Viisa hind on 25 – 50 USD sõltuvalt riigis viibimise ajast.
Vaja kaasa võtta ühekordse maale sisenemise õigusega “preapproval” kiri.
Pakettreisi broneeringutele, mis on ostetud reisibüroost, lisandub juurde “preapproval” kirja lisatasu 22 eurot. Kiri saadetakse emailile koos lennupiletitega enne lennu väljumist. Viisa saamiseks piiril tuleb kaasa võtta 2 hiljuti tehtud värvilist dokumendifotot suuruses 4×6 cm.
Vajalikud dokumendid:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale Vietnamist lahkumist
– “preapproval letter”
– edasi- tagasi lennupiletid
– piisavad rahalised vahendid
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus

Vene kodaniku pass:
Viisavaba kuni 15 päeva viibimiseks.
Võimalik viibida riigis 15 päeva viisavabalt. “Preapproval” kirja vaja ei ole.
Vajalikud dokumendid piiri ületamiseks:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale Vietnamist lahkumist
– kohustuslik on reisile kaasa võtta lisaks passile ka reisi lõpuni kehtiv ID kaart (Eestisse sisenemiseks).
– edasi- tagasi lennupiletid.
– piisavad rahalised vahendid
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus
NB! Kui soovitakse viibida riigis kauem kui 15 päeva, on vaja teha viisa ette läbi Helsingi saatkonna.

Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis:
Ei aktsepteerita halli välismaalase passi!
Viisat saada pole võimalik!
Transiittsooni läbida pole võimalik!

Tagasi blogisse