TAI reisid perioodil 21.10.2020-21.03.2021 hinnad al. 755.-

Tai – tuhandete naeratuste maa!

Tai on imeline kuningriik, kus leidub budistlikke templeid, eksootilisi loomi ja tähelepanuväärseid saari. Riigil on põnev ajalugu ning ainulaadne kultuur, mille lahutamatuks osaks on isuäratav toit ja naudingut pakkuv massaažipraktika, kuid lisaks ka kaasaegne pealinn ja sõbralikud inimesed, kelles kehastub Tai kui naeratustemaa maine.

Reisid algusega Tallinnast toimuvad perioodil 21.10.2020-21.03.2021 (14 ööd)

Parimad hinnad alates:

New Nordic Hotels 3* hommikusöökidega al. 755.-
The Pattaya Garden 3* hommikusöökidega al. 795.-
Azure Phuket Hotel 3* hommikusöökidega al. 815.-
Bella Express 3* hommikusöökidega al. 849.-
Garden Sea View Resort 4* hommikusöökidega al. 975.-
Baumanburi 4* hommikusöökidega al. 985.-
TSIX5 Phenomenal 4* hommikusöökidega al. 1025.-
The Zign Hotel 5* hommikusöökidega al. 1129.-
Ramada South Sea Karon Beach 4*+ hommikusöökidega al. 1135.-
Peace Laguna Krabi Resort 4*+ hommikusöökidega al. 1169.-
The Emerald Cove Koh Chang 5* hommikusöökidega al. 1369.-

Kombineeritud paketid hommikusöökidega al. 909.-

… ja lai valik teisi hotelle! Küsi pakkumist!

Hinnad on informatiivsed ja võivad muutuda!

PS! Väljumised toimuvad ka Riiast! Küsi pakkumist!

Vedajaks on Turkish Airlines ja lennud Bangkoki ning Phuketisse toimuvad ümberistumisega Istanbulis.

 

Krabi

Krabi linna koos lähedalasuvate saartega tuntakse eelkõige nii eriskummaliste kaljumoodustiste kui ka rikkumata looduse poolest. See paik võimaldab loodushuvilistel osaleda ekskursioonidel, kus külastatakse mangroovimetsi ja ümbritsevaid looduskauneid paiku. Võite purjetada ürgsete laidudeni, jalutada läbi vihmametsade ja ujuda Khao Nor Chuch’i kaitseala looduslikes basseinides.
Kohalike randade hulka kuuluvad Hat Noppharat Thara, Ao Nang ja Ao Phai Phlong. Suurepärased kõik, ent üks parimaid on siiski Hat Tham Phra Nang. Siin asuvas koopas käivad kohalikud kalurid mälestamas 2000 aastat tagasi hukkunud India printsessi hinge.
Kogenud mägironijaid ootavad sajad põnevad rajad. Samuti tegutsevad Krabis ja selle ümbruses mitmed sukeldumisfirmad, kes viivad huvilisi korallriffidesse ja ranniku lähedal hukkunud laevavrakkidesse. Populaarne on ka purjetamine ja aerutamine, kusjuures nii jahte kui kajakke on võimalik laenutada kohapeal.
Klong Muangi rand ja kuurort Krabi provintsis sattus turistide vaatevälja alles hiljuti, kuid just siin on ühendatud Tai loomulik maalähedane ilu ja kuurordi õhkkond. See paik kingib teile tõelise taipärase mereäärse hingerahu. Poode, toitlustuskohti ja ööelu pole siin palju, kuid see annab Klong Muangi randadele veelgi veetlust juurde.


Phuket

Tai kuningriigi suurim saar Phuket asub Tai lõunaprovintsis Andamani meres. Phuketi saarele saabunuid hämmastab esmalt niiskus, mille tase on Tai mandriosaga võrreldes palju kõrgem. Turiste köidab suurepärane maastik, kaunid loojangud, soe sinine meri, peen valge liiv, palmid ja tailaste külalislahkus. Saarel on rohkelt võimalusi aktiivse puhkuse veetmiseks, lõõgastust pakuvad spaakeskused ning kultuurihuvilisi meelitavad Buddha templid, Hiina pagood ja moslemite mošeed. Ei ole imekspandav, et Phuket on üks Aasia populaarsemaid puhkekohti.
Liivarannad laiuvad saare lääneosas. Turistide lemmikuks on pikk ja lai Patongi rand. Siin asuvad sajad restoranid, baarid, diskoteegid ja on rohkelt hilistundideni avatud odavaid kauplusi.
17 km kaugusel Phuketi linnast asub Kata Beach, mille valgeid liivarandu ääristavad kookospalmid. Kata on jagatud kaheks piirkonnaks: Kata keskus põhjaosas Karoni lähedal ning Lõuna-Kata, kus asuvad mitmed kuurordid. Nii Kata kui Karon on populaarsed just perega reisijate seas ning külastajaid võluvad imekaunid rannad, lai valik restorane, elav, kuid mitte liiga lärmakas ööelu ning erinevad majutusvõimalused, mis paiknevad kõik ranna läheduses.
Enamik Phuketi luksuslikumaid hotelle ja kuurorte on koondunud Bang Tao liivarannikule saare lääneossa. Puhkajaid ootavad siin rohked spordi- ja tervendamisvõimalused. 6 km pikkune Bang Tao rand on küllaltki kontrastne – üks osa pakatab luksusest, kuid põhjapoolses osas on vähem infrastruktuuri ning tõuseb esile ranna loomulik ilu.
Kaasaegne kuurort Laguna, mis asub kõigest 3 km kaugusel Bang Tao’st, pakub väga palju erinevaid tegevusi. Hotellide ja luksuslike villade rohkus ning neid ümbritsev troopiline park ei jäta kedagi külmaks. Külalislahkust pakuvad restoranid, baarid ja hubased poekesed ning valikus on rohkelt võimalusi aktiivseks puhkuseks (süstad, purjekad, golfiväljakud).
Veidi rahulikum on saare lõunapoolses osas asetsev kuurort Nai Harn, mis avati võrdlemisi hiljuti. Üksikute hotellide, restoranide ja kauplustega säilitab see liivarand veel oma vaikse ilu ning garanteerib suurepärase puhkuse puutumata ranna ääres. Novembrist aprillini on siin ideaalsed suplustingimused, teistel aastaaegadel soovitatakse vältida tugevaid hoovuseid.
Mööda saare kirderannikut laiub saare pikim, 11 km pikkune rand Mai Khao. Osa sellest kuulub Sirinat Rahvusparki ning eristub teistest just inimkätest puutumata looduse poolest. Ainsad enam-vähem arvestatavad ehitised on seal puhkekodu ja spaa ning Phuketi rahvusvaheline lennujaam. Liiv on Mai Khao’s kogu saare jämedaim, novembrist veebruarini võib siin kohata munevaid merekilpkonnasid.
6 km kaugusel Phuketi saarest laiub metsik, vaikne ja muinasjutuliselt kaunis Natai rand. 10 km pikkusel rannaribal kehtivad väga ranged ehituspiirangud ja on palju kaitsealasid, mistõttu võib siin tõepoolest kära ja sagina eest varju leida. Teid tervitavad üksnes rahulikud merelained ja valge liiv.
Veel üheks Phuketi läheduses leiduvaks pärliks on väike Kookosesaar. See on paik, kus elektrit saadakse isiklike generaatoritega või kasutatakse päikeseenergiat, inimesed tegelevad ikka veel kalapüügi ja põllumajandusega, suurem osa saarest on hõivatud troopikametsaga kaetud mägede poolt. Kookosesaare rannad on metsikud ja tsivilisatsioonist puutumata. See on suurepärane koht neile, kes soovivad leida rahu, õppida tundma kohalike inimeste elulaadi ja tavasid ning nautida imelist loodust.


Koh Chang

Suuruselt teine Tai saar (osana Koh Changi Rahvuspargist) koosneb enamjaolt asustamata saartest. Paradiisi meenutavate randadega Koh Changi läänerannik on täis turiste Taimaalt ja välismaalt. Siin on mäed, džungel ning see on koduks vähem kui 5000 kohalikule, kes kõik elavad väikestes külades mööda rannikuäärt. Saarel pole eriti meelelahutust, kuid kohalikud võtavad teid avasüli vastu. Koh Chang on ideaalne koht lõõgastumiseks ja mõnusaks päevitamiseks.

White Sand Beach on umbkaudu 2 km pikkune rand ning olgugi, et asub ühes Koh Changi kõige elutihedamas osas, on siin fooniks siiski džungel, mäed, valge liivaga rand ja imeline päikeseloojang. See ongi saare kõige populaarsem majutusala, pakkudes laias valikus ööbimisvõimalusi lihtsatest hüttidest kuni viietärnilise luksuseni. Kuurort on kahtlemata saare turismikeskuseks, kust ei puudu lai valik restorane, ostukeskuseid, minimarketeid ja internetikohvikuid.

Klong Prao on Koh Changi suurim rand, mis asub White Sand Beachist 4 km kaugusel lõunas. Rand ise on ainulaadne, sest Klong Plu joa jõesuue jagab selle kolmeks. Klong Prao rand on palju vaiksem kui White Sand Beach, seetõttu on see ideaalne neile, kes eelistavad rahulikku ümbrust ja imekaunist kaljumaastikku.

Klong Prao (tai keeles „kookoskanal“) on tõusnud viimaste aastate jooksul orbiidile luksuslike kuurortide ja tervisespaade keskusena. Enamasti privaatne rannaala on küll suhteliselt kitsas, eriti tõusu ajal, ent see-eest katab randa pehme valge liiv. Olgugi, et lähedal on mitmeid poode, puudub siin aktiivne keskus. Pigem on rõhku pandud kõrgema klassi kuurortidele, mis püüavad täita kõiki külaliste kapriise. Suur osa ranna põhjapoolsemast osast on eraomandis.

Kai Bae Beach asub Klong Prao rannast lõunas. See on ligi 2,5 km pikkune kaunis liivarand, mida osaliselt ääristavad rippuvate lehtedega palmid ja lehtpuud.


Pattaya

Pattaya linn paikneb Tai lahe idarannikul umbes 170 km kaugusel Bangkokist. Kunagi asus Pattaya kohal väike kaluriküla. XX sajandi keskel said Pattaya rannad populaarseks Bangkoki elanike seas. Linn, mille kõrghooned jäävad alla vaid Bangkoki pilvelõhkujatele, köidab oma mugavate hotellide, päikese, mere ja kireva ööeluga. Linn on saanud populaarseks väga erinevate puhkajate seas.

Pattaya rannad asuvad kesklinnaga paralleelselt. Läheduses on kauplused, hotellid ja baarid. Pattayas ei leidu idüllilist rannapuhkust palmide all, sest rand asub peatee Pattaya Klang kõrval, mis on ühtlasi aktiivse ööelu piirkond. Walking Street on Pattaya kõige kuulsam tänav. Öösiti siin autod ei sõida, sest tänavatele astuvad seiklusi otsivad turistid, neid köidavad õllebaarid, diskoteegid, striptiisiklubid, go-go ning muu meelelahutus.

Põhja-Pattaya ja Jomtieni rannad asuvad teest kaugemal, need on palju rahulikumad ning sobivad perepuhkuseks. Neid randu eelistavad ka veespordiharrastajad. Jomtien on hotellide, kortermajade ja restoranidega elamurajoon. Seal asub 56-korruseline meelelahutuskompleks, kus on olemas veepark, erinevad atraktsioonid ja palju muud huvitavat lastele kui ka täiskasvanutele.

Pattaya linna neeme poolt veidi varjatud Dongtani rand ühendab endas kõike parimat: käeulatuses on nii meelelahutuskohad kui laiad supelrannad, kohata võib palju erinevaid inimesi. Rand sobib ka lastega peredele, olemas on kõik mugavused – alates tualettidest ja vetelpäästetornidest kuni kohvikute ja restoranideni välja. Dongtani ranna läheduses haljendab vaikne linnapark.

Pattaya lõunaosas asuvat Pratumnaki randa kutsutakse peidetud vääriskiviks, mida varjutavad Pattaya linna tuled. See on puhaste supelrandadega maaliliste abajate kogum, mida täiendab vaikne ja lõõgastav keskkond. Pratumnaki rand suurepärane mängu- ja supluskoht lastele, kaljuses rannikuosas võib ka kala püüda.

Naklua Beach on kõige põhjapoolsem ning kõige vaiksem laht Pattaya piirkonnas. Ümbruskonda ei ole tabanud ka ehitusbuum, tänu millele on piirkond peresõbralik. Pattaya linnavalitsus kulutas 1,8 miljonit bahti merevee puhastamiseks, tänu millele võib imetleda sealset põnevat veealust maailma. Kõik see muudab suplemise tõeliseks naudinguks. Samuti on Naklua surfajate meelispaigaks ning vastavat varustust saab laenutada kohapeal.

Bangkok – inglite linn

Tai on imeline kuningriik, kus leidub budistlikke templeid, eksootilisi loomi ja tähelepanuväärseid saari. Riigil on põnev ajalugu ning ainulaadne kultuur, mille lahutamatuks osaks on isuäratav toit ja naudingut pakkuv massaažipraktika, kuid lisaks ka kaasaegne pealinn ja sõbralikud inimesed, kelles kehastub Tai kui naeratustemaa maine.

Tai on ainus Kagu-Aasia riik, mida Euroopa riikidel ei õnnestunud koloniseerida. Ühtne Tai kuningriik on eksisteerinud alates 14. sajandi keskelt ning seda tunti varemalt Siami nime all kuni 1939. aastani, mil võeti ametlikult kasutusele Tai Kuningriigi nimetus.

Tai on rikas loodusvarade poolest, mille hulka kuuluvad kahtlemata mitmekesine floora ja fauna ning iseloomulikud ökosüsteemid. Tais on üle saja rahvuspargi, sealhulgas üle kahekümne merepargi, mis kõik pakuvad ainulaadseid elamusi, silmapaistvaid rajatisi ning võimalust vaadelda kohalikke loomi. Aktiivse puhkuse eelistajail on Tais lai valik: matkamine, mägijalgrattasõit, linnu- ja loomavaatlus, telkimine, sukeldumine.

Kogu maailmas armastatud Tai köök väljendab Tai kultuuri olulisi aspekte: see on külluslik, soe, värskendav ja pingevaba. Kõik road põhinevad värskel kohalikul toorainel nagu aromaatne sidrunhein, tulised tšillipiprad ja rikkalikud mereannid. Mitmekesine rahvusköök toetub neljale põhimaitsele: vürtsikas, magus, soolane ja hapu. Hea isuga külalised saavad teha toiduekskursioone, külastades Bangkoki nuudlikioske, Phuketi mereannipaviljone ja Birma turu müügilette Mae Hong Son‘is. Kokanduskursustel paljastatakse näiliselt keeruliste roogade valmistamise lihtsus ning tõsiasi, et turu ja tooraine valdamine on olulisim oskus.

Siin budistlikus riigis peetakse sidet vaimse maailmaga väga oluliseks ning religioossed praktikad on värvikad ja üldlevinud. Säravaid templeid ja kuldseid Buddha kujusid leidub nii maapiirkondades kui kaasaegses linnapildis.

Mereranna külastus Tai rannikul või ühel paljudest saartest pakub võimalust lõdvestuda, vaadelda eksootilist mereelustikku või isegi sukelduma õppida. Üle kogu Tai, olenemata sellest, kas viibite rannikul, mõnel saarel või sisemaa rahvuspargis, avaneb külastajail kindlasti võimalus tutvuda omanäolise taimestiku ja loomastikuga ning avastada ainulaadseid ökosüsteeme alates põhjapoolsete mägede parasvöötmelistest metsadest ja Kesk-Tai tasandikest kuni Kirde-Tai savannide ja lõunaranniku mangroovimetsadeni. Lisaks elevantidele ja pärdikutele on Tai koduks ka karudele ja vaalhaidele, kes on maailma suurim kalaliik.

Tai kliima on üldiselt troopikale iseloomulikult kuum ja niiske. Põhimõtteliselt võib ilmastiku jaotada kolmeks aastaajaks: kuum hooaeg, vihmane hooaeg ja jahe hooaeg, kuid Tai geograafiline asend võimaldab külastajatel aastaringselt leida endale sobiv ilm mõnes riigi osas. Tai lõunapoolsel rannikualal on vaid kaks aastaaega: vihmane ja kuiv. Kõigi rannapuhkuse planeerijate õnneks esineb vihmahooaeg Tai kahel rannikul veidi erineval ajal, mistõttu leidub päikselisi randu aastaringselt.

TVeetemperatuur on Tais kõige soojem umbes aprilli lõpus, mil see jääb vahemikku 29–31°C ning jahedaim oktoobri keskpaigas, olles keskmiselt 27–29°C. Aastaringselt soe vesi loob ideaalsed tingimused veespordi harrastamiseks.

Siin on mõned soovitused – mida vaadata Bangkokis:


Suur paleekompleks

Endiste Siami kuningate elukoht ning praegune Suur paleekompleks on üks peamistest Bangkoki vaatamisväärsustest. See suurejooneline ja parimat käsitööoskust nõudnud palee ehitati 1782. aastal. Palee kompleks koosneb Väliskojast, kus elab kogu riigi juhtkond, Keskkojast oma kuninglike saalide ja ruumidega riigi ettevõtete jaoks ja Sisekojast, kus valitsesid naised, sest see oli koht, kus elasid kuninga abikaasad, tütred ja alla puberteediea poisid.

Palee visiidi käigus peaksite vaatama Kuninglikku Matmise ja Kuninglikku Kroonimise saali. Kuulus Smaragd Buddha tempel „Wat Phra Kaew“ asub samuti paleekompleksis ja on keskne vaatamisväärsus, milles asub smaragdroheline kulda riietatud Buddha kuju. See on üks kõige pühamaid kohti Bangkokis, mistõttu on diskreetne riietus kohustuslik.


Wat Pho

Bangkoki suurimas Wat Pho templis asub kõige mitmekülgsem kollektsioon Buddha pilte. See tempel on samuti vanim avalik meditsiini koolituskeskus Bangkokis. Templi nimi pärineb algselt India kloostrist, kus elav Buddha ootas viigipuu all nirvaanat. Sarnane puu kasvab ka selles templis. Väga muljetavaldav on siia rajatud 45 m pikkune ja 15 m kõrgune kuldne Buddha kuju, mis suundub nirvaanasse.

See tempel on vanim Bangkoki haridusekeskus, kus õpetati kirjanduse, teaduse ja religiooni saladusi. Wat Phoon on ka pikki sajandeid olnud Tai meditsiini keskuseks ning templis asub veel senini kaks massaažipaviljoni.


Dusit loomaaed

Endine kuninglik erabotaanikaaed on alates 1938. aastast avatud kõigile. Huvilised saavad näha rohkem kui 300 liiki imetajaid, 200 liiki roomajaid ja 800 liiki linde, sealhulgas ka väga haruldasi isendeid. Praegu elavad pargis isegi valged Bengali tiigrid. Lisaks loomariigiga tutvumisele on seal võimalik rentida paate ning teha ringkäik väikese rongiga.


Thanon Maharat tänav

Need, kes otsivad traditsioonilist Tai käsitööd ei tohiks sellest mööduda – taimsete ravimite eksperdid ja amulettide vanad meistrid on hõivanud selle tänava. Siit leiad tänavalette, mis on täidetud arvukate ravivate segudega. Natuke edasi mööda tänavat ja sisenete amulettide turule, kust igaüks võib leida endale sobivaima. Siin võib leida ka traditsioonilisi Tai vaipu ja tekke ning hämmastavat Tai tänavatoitu. Turistid peaksid kiirustama selle tänava uudistamisega, sest Bangkoki linnavalitsus kavatseb muuta selle turismi teemapargiks, kaotades selle originaalse kaubanduskoha Bangkokis.


Chao Phraya kruiis

Kanalite labürindi tõttu, mis voolavad Chao Phraya jõkke, nimetatakse Bangkokki mõnikord Ida-Veneetsiaks. Külastage ujuvat turgu või lihtsalt lõõgastuge kanali ääres. Need, kes soovivad veeta rohkem aega pardal, peaks kaaluma luksuslikku õhtusööki mõnel kruiisil. Enamik suuremaid laevu pakuvad romantilist õhkkonda ja traditsioonilist Tai toitu, mis on meie maitsete jaoks väga eksootiline. Sellistel kruiisidel saab tekil nautida suurejoonelist Bangkoki panoraami – paistavad Suur palee, paljud templid ja moodne arhitektuur.

 

Ekskursioonid – saa unustamatu reisielamus!


Bangkoki pärlid

 • Terve päev
 • Ajalooline

Kindlasti peab külastama riigi sümboliks olevat Tai kõige hinnatumat Kuninglikku Suurt paleed, lähedalasuvat Wat Phra Kaewi smaragdist Buddha templit, Kuldset Chedi, Chakri kuningate panteoni ja kaheksavärvilisi torne. Proovige Tai massaaži. Võtke osa pärastlõunasest paadiretkest mööda saginat täis Chao Phya jõge. Läbides rahulikult Thnoburi elurajoone, peatume „Koidutemplis“ (ametlik nimetus Wat Arun). Lõpetuseks külastame lille- ja aedviljaturgu. Asudes Chao Phraya jõe läheduses, avaneb võimalus kogeda tükikest Bangkoki maaelust. Päev lõppeb Kuldsel mäel. Pildistamine on lubatud Kuningliku palee välialadel ja Smaragd Buddha templi ümbruses, kuid mitte hoonete sisemuses.

Kaasa võtta: kaamera.

Kuupäev: korraldatakse saabumisel


Korallisaared

 • Terve päev
 • Puhkus

Ekskursioon annab külastajatele võimaluse seilata enam kui tunni Tai lahe kirgassinistel vetel, et seejärel jääda ankrusse Koh Larni (korallisaar) lähedusse. Paadist saate vaadata koralle, mis näha juba kõigest 20 jala sügavusel. Terve päev on mõeldud selle idüllilise troopilise paradiisi unikaalseks kogemiseks.

Kaasa võtta: kaamera.

Kuupäev: korraldatakse saabumisel


Nong Noochi küla

 • Pool päeva.
 • Puhkus

Lühikese autosõidu kaugusel Pattaya hotellidest asub üks Taimaa ja vahest ka üks maailma suurimaid aedu – siin ootavad avastamist ligi 240 hektaril laiuvad taimed, lilled (erinevad orhideed) ja puud, millede seas mõned liigid on ainulaadsed ja omased vaid Taile. Lisaks paikneb külas miniloomaaed, kus külastajad saavad jälgida meeleolukat elevantide etendust. Neljal korral päevas saab Nong Noochi külas jälgida suurejoonelist kultuurilist etendust (kestus u. 1 tund), kus saame olla tunnistajaks Tai traditsioonide ja tseremooniate suursugusele hiilgusele, jälgida erinevatest piirkondadest pärit graatsilisi tantse, mõõgavõitlust, taipoksi (Muay Thai) ja palju muudki. Ärge unustage fotokaamerat!

Kaasa võtta: kaamera, peakate, päikesekreem, mugavad jalanõud.

Kuupäev: korraldatakse saabumisel


Chanthaburi

 • Terve päev
 • Ajalooline

Chanthaburi – see on Tai idaprovints, mille territooriumil asub üks suurimaid religioosseid keskusi – Wat Khao Sukimi tempel. Visuaalseid naudinguid pakub selge veega kaskaadjuga, tiigis ujuvad karpkalad ning uudishimulik ahvipere.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, päikesekreem, ujumisriided, rätik, mugavad jalanõud.

Kuupäev: korraldatakse saabumisel


Phi Phi saared – kruiisireis

 • Terve päev
 • Puhkus

Kruiisilaev viib teid Phuketi sadamast umbes 45 km kaugusel asuvatele maalilistele Phi Phi saartele (Phi Phi Don ja Phi Phi Le). Ekskursioonid hõlmavad Loh Sa Mah ja Phi Phi Ley koobast, samuti Maya lahte, kus toimusid 2000. aastal valminud filmi „Rand“ (“The Beach”) võtted. Snorgeldamise harrastajatel on võimalik tutvuda majesteetliku merealuse maailmaga. Phi Phi Leyl asub suur lubjakivist ja iidsete koopamaalingutega Viikingite koobas. Arvatakse, et maalingud meenutavad viikingite laevu, millest on ühtlasi tuletatud ka koopa nimi ning usutakse, et need on eeldatavasti umbes 3000-4000 aastat vanad.

Kaasa võtta: kaamera

Kuupäev: korraldatakse saabumisel


Ekskursioon Samui saarel

 • Pool päeva
 • Ajalooline

Ekskursioon annab saarest tõelise aimduse. Külastame kuulsaid “Vanaema ja Vanaisa“ kaljusid (tai keeles vastavalt, Hin Ta ja Hin Yai), mis on laialt tuntud kui kaldal paiknevad kaksikkaljud ning liigume läbi kookospalmikasvatuse, et uudistada, kuidas ahvid kookospähkleid korjavad. Seejärel demonstreerivad kohalikud elanikud käsitsi kookospiima valmistamist. Ekskursioonile järgneb väikese templi (Wat Kunaram) külastus. Enne viimast peatust suundume allapoole, et imetleda Na Muangi koske. Viimane peatus on Nathon, saare peamine linn. Tagasiteel hotelli teeme peatuse ja külastame saare kõige meeldejäävamat vaatamisväärsust, Suurt Buddhat.

Kaasa võtta: Korraldatakse saabumisel

Kuupäev: korraldatakse saabumisel


Kambodža

 • Kaks päeva.
 • Ajalooline

Külastame iidset  Angkori linna, mis asub 200 km²-l  ning Angkor Wati templikompleksi osa. Näeme kultuurilist käsitööküla, Tonle San järve, naudime etendust “Alsara” ning tutvume Angkori siidiistandusega.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalanõud, soojad riided, ujumisriided, rätik, pass.

Kuupäev: korraldatakse saabumisel


Kwai jõgi

 • Kaks päeva
 • Puhkusereis

Ringreis Kanchanaburi provintsis, kus asub kuulus sild üle Kwai jõe. Võimalus jalutada läbi metsiku džungli ja ujuda mägijões koos elevantidega, lõõgastuda kuumas allikas ja nautida rahvuslikke taimseid tinktuure. Külastame ujuvat turgu, jalutame elevantidega ja pärast peseme neid, külastame kuumasid allikad, teepoodi ja Erawani koske.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, päikesekreem, ujumisriided, rätik.

Kuupäev: korraldatakse saabumisel


Kao Kheo loomaaed

 • Tutvustav-meelelahutuslik
 • Pool päeva

Umbes 40 km kaugusel Pattayast asub vabaõhuloomaaed Khao Kheo, mis on ainulaadne selle poolest, et paljud loomad elavad loomaaias vabalt ja neile võib ligi minna. Saame toita kaelkirjakuid ja okassiga otse käest, paitada hirve, tutvuda  erinevate linnuliikidega, näha ahve, iguaane, sebrasid, tapiire, ninasarvikuid ja jõehobusid. Samuti külastame Tai rahvameditsiini kauplust.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalanõud, päikesekreem.

Kuupäev: korraldatakse saabumisel


Ko Koodi saar (2 päeva)

 • Puhkusereis
 • Kaks päeva

Ko Koodi saar on väike paradiisinurk Tais, Siamo lahes. See kahepäevane ekskursioon on mõeldud selleks, et põgeneda tsivilisatsioonist ja lõõgastuda. Selle väikese saare rahu ja suurepärased rannad kindlasti avaldavad teile muljet.

Kaasa võtta: pass, soojad riided, kaamera, müts, päikeseprillid, mugavad jalatsid.

Kuupäev: korraldatakse saabumisel

 

Riigi lühitutvustus:

 • Pindala – 513 115 km²
 • Rahvaarv – 68 mln. (2016 a.)
 • Pealinn – Bangkok
 • Valuuta – Tai baht ja satang (mündid)
 • Keel – tai
 • Religioon – eamine religioon on budism, ülejäänud on enamasti moslemid

Noppeid ajaloost

Tailandas

Esimesed elanikud tulid praegusele Tai territooriumile 10 000 aastat tagasi.

1. sajandil AD asutati siin Funani Impeerium, mis oli tugeva India kultuuri mõju all.

9. sajandil okupeeris praeguse Tai territooriumi Khmeeri impeerium, mis oli kõige võimsam Kagu-Aasias, pealinnaks Bangkok.

Pärast Khmeeri impeeriumi kokkuvarisemist 13. sajandil loodi budistlik Tai kuningriik – Sukhotai.

Sukhothai kuningriiki peetakse kaasaegse Tai aluseks.

16. sajandil lõi Tai suhted Lääne-Euroopaga, eriti Portugaliga.

Imperialismi ajal oli Tai ainus riik, mis ei olnud koloniseeritud.

1782. aastal algas Tai Chakri dünastia ja kuninglik pealinn koliti Bangkokki.

1932. aastal hõlmas Taid demokraatlik revolutsioon, siiski pärast revolutsiooni läks riik sõjaväelise kontrolli alla.

1997. aastal võttis Tai vastu uue põhiseaduse, tsiviilhalduse ja tagas monarhia säilimise.


Rahvusköök

Tailandas
 • Phat thai – praetud riisinuudlid juurviljade, liha, kala või mereandidega.
 • Khao soi – krõbedad nuudlid mahedas kanasupis.
 • Chim chum – hautis köögiviljade, liha või kalaga taimses puljongis.
 • Kaeng – vürtsikas karri köögiviljade ja lihaga, kindlasti tuleb proovida rohelist karrit.
 • Tom kha kai – mahe kanasupp, sinise ingveri ja kookospiimaga.
 • Kung yang – grillitud krevetid vürtsikas kastmes.
 • Dorian – see puuvili on tuntud oma ebameeldiva lõhna poolest, kuid sisaldab kõiki inimesele vajalikke vitamiine.

Majutusinfo

Tai turismi-ja spordi ministeerium liigitab hotelle, määrates neile tärnid. See liigitamine ei ole kohustuslik – ainult väike osa hotelle Tais on ametlikult kinnitatud kategooriaga eespool nimetatud ministeeriumi poolt. Ametliku hinnanguta hotellid teevad seda sageli ise, mida ei saa käsitleda ametlikuna ja see võib mõnikord erineda reisikorraldaja arvamusest. Mõnedes hotellides küsitakse sisseregistreerumisel deposiiti, mida on võimalik tasuda sularahas või krediitkaardiga.

Hotellide valik Tais on väga lai. Alates tagasihoidlikest linnahotellidest kuni kõrgeimal tasemel hotellideni kõige populaarsemates turismipiirkondades. Hotellide arhitektuur, nende territoorium ja teenuste rikkus sõltub kõik kuurordist, kus nad asuvad. Hotellid Pattayas ja Bangkokis on tavaliselt mitmekorruselised ehitised, mis ei saa kiidelda oma avara territooriumiga ning välibasseinid võivad asuda hotelli katusel. Kuid nende ülemistelt korrustelt avanevad maagilised vaated.

Hoopis teistsugune olukord on Tai saarte hotellides. Phuketil domineerivad madalad hotellid ja nad on väga sarnased Euroopa hotellidega oma sisekujunduse standardite poolest. Nende territooriumid on hubased, hoolitsetud ja rikkalikult haljastatud.


Hea teada!

Tailandas

Tööaeg. Tai on tuntud oma pika tööaja poolest, mõned kohad on avatud isegi pool päeva laupäeviti. Siiski riigipühadel on kõik kohad suletud. Aprillikuu esimeses pooles on riigipühad eriti tavalised – tähistatakse uut aastat ja toimub mitmeid festivale. Pangad on avatud 8:30-15:30, puhkepäevad on laupäev, pühapäev ja riiklikud pühad. Valuutavahetuspunktid on avatud tavaliselt kella 9:00-22:00 iga päev. Samas kõige parem on vahetada raha sularahaautomaatides – neid leidub paljudes kohtades. Enamus hotellides ja restoranides saab maksta krediitkaardiga.

Jootraha. Tais tavaliselt ei oodata jootraha, aga nad jätavad omale tagastusraha, kui see on kuni 10 bahti. Hotellides ja vaatamisväärsustes on tavaliselt jootraha arvele lisatud (ca 10%).

Transport. Transpordisüsteem Tais on üsna kaootiline, seega olge reisides seiklusteks valmis. Need, kes soovivad rohkem näha, minge bussi, rongi või veetranspordiga. Linnades nagu Bangkok, tasub proovida kolmerattalisi taksosid “tuk tuk”. Püüdke taksodega sõites hinna üle kaubelda.

Piirangud. Tai austab ja armastab sügavalt oma kuninglikku perekonda, seega on soovitatav mitte mainida midagi negatiivset monarhi kohta. Kõige hullem solvang tailaste vastu on kuningat kujutavate pangatähtede hävitamine.

Kingitused. Tailased on väga uhked oma värvilise keraamika ja käsitsi valmistatud Buddha kujukeste üle. Samuti tasub osta kangaid – Tais võib leida väga kõrge kvaliteediga siidist ja puuvillast kangast.


Tunnetage Taimaad

Tailandas

Külastage kohalikke turge ja maitske kohalikke toite – avastage vürtsikaid Tai maitseid.

Lõõgastuge Tai uskumatult valge liivaga randadel.

Ärge jätke kasutamata võimalust proovida Tai massaaži, millel on lisaks lõõgastusele ka tervendav mõju.

Külastage budistlikku templit. Katke oma õlad ja laskuge vaiksesse meditatsiooni.

 

Viisatingimused riiki sisenemisel:

Eesti kodaniku pass:
Viisavaba viibimiseks riigis kuni 30 päeva poole aasta jooksul juhul kui riigi saabutakse
lennukiga.
NB! Juhul, kui riiki sisenetakse naaberriikidest maismaad pidi või merd mööda, on
viisavaba viibimise periood kuni 15 päeva!
Vajalikud dokumendid piiri ületamiseks:
– pass, kehtiv kuni 6 kuud alates Taisse sisenemise kuupäevast
– kinnitatud edasi- tagasi lennupiletid
– piisavad rahalised vahendid: 10 000 Bahti inimese kohta või 20 000 Bahti pere kohta
– soovitav tervise- ja/või reisikindlustuse olemasolu kogu reisi perioodiks

Vene kodaniku pass:
Viisavaba turismireisi korral kuni 30 päeva juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline
Eesti elamisluba ning riiki saabutakse lennukiga.
NB! Juhul, kui riiki sisenetakse naaberriikidest maismaad pidi või merd mööda, on
viisavaba viibimise periood kuni 15 päeva!
Vajalikud dokumendid piiri ületamiseks:
– pass, kehtiv kuni 6 kuud alates Taisse sisenemise kuupäevast
– kinnitatud edasi- tagasi lennupiletid
– piisavad rahalised vahendid: 10 000 Bahti inimese kohta või 20 000 Bahti pere kohta
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus

Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis:
Viisa vajalik.
Saab taotleda ainult saatkonnast enne reisi.

Tagasi blogisse