Kefallonia 13.09-27.09.2020!

Kefallonia – üks Joonia mere kauneimaid saari!

See on Joonia mere suurim saar ja suuruselt kuues Kreeka saar, nii et sellele ringi peale tegemine nõuab omajagu aega. Kefallonia on kuulus Joonia mere kõrgeima mäe – Ainos – poolest, mille kohta arvatakse, et seal asus Zeusi tempel. Stalaktiitkoopad on tõeline loodusime – Drogarati koobas paistab silma ruumikuse ja akustikaga, maa-aluse Melissani järve koopasse rajati Mükeene perioodil Paani tempel.

 

Reisid algusega Tallinnast toimuvad väljumistega 13.09, 20.09 ja 27.09.2020!

Parimad hinnad alates:

Karavados Beach Hotel & Bungalows 3* hommikusöökidega al. 399.-
Lassi 3* hommikusöökidega al. 465.-
Oceanis 3* hommikusöökidega al. 509.-
Casa D Ionio Studios 3* hommiku- ja õhtusöökidega al. 545.-
La Signora 4* hommikusöökidega al. 555.-
Porto Skala Hotel Village 4* hommikusöökidega al. 615.-
Asteris 4* hommikusöökidega al. 639.-
Apostolata Resort & Spa 5* hommiku- ja õhtusöökidega al. 825.-
Cephalonia Palace 4* kõik hinnas al. 889.-
… ja lai valik teisi hotelle

Hinnad on informatiivsed ja võivad muutuda!

 

Lixouri

Lixouri on vaikne, ent kaasaegne kalurilinnake. Tänavaile istutatud puude, dekoreeritud väljakute, lilledega kaunistatud majade, linna poolitava jõe ja selle kaldaid ühendavate sildade tõttu on see üks maalilisemaid kogu saarel. Samas on see Kefallonia suuruselt teine linn ning suurim linn Paliki poolsaarel, kus leidub iga puhkaja jaoks midagi meeldivat. Veetlev Lixouri oli kunagi saare pealinn ning siit pääseb lihtsalt väikese praamiga üle lahe või autoga ümber poolsaare ka praegusesse pealinna Argostolisse. Lixouris on palju hubaseid taverne ja restorane, siin tasub proovida nii kreeka kui ka itaalia roogasid – Veneetsia impeeriumi mõju annab seniajani tunda. Paliki poolsaare rannikut on õnnistatud muljetavaldavate randade ja smaragdrohelise veega: Xi rand paistab silma oranži liiva, ravimuda ja valgete kaljude poolest; Lepeda rand vaimustab oma kaljudega ja sobib suurepäraselt sukeldumiseks; Sinilipuga tunnustatud Petani rand võistleb ilu poolest saare tuntuima, Myrtose rannaga; Kounopetra rannal näeb liikuvat kaljut; Platia Ammose rannale aga pääseb kas paadiga või pärast 200 trepiastme ületamist!


Argostoli

Piki mereranda paiknev Argostoli on saare suurim linn ja Kefallonia pealinn. Maavärinates peaaegu kogu oma arhitektuuripärandi kaotanuna ja uuesti üles ehitatuna paljastab see siiski paiguti allesjäänud veneetsia hooneid ja vanaaegset linnaarhitektuuri ning suudab sellega jätkuvalt muljet avaldada. See on rahvarohke linn, kus on peaaegu võimatu igavust tunda: kitsad tänavad ja linnaväljakud on restoranide, kohvikute ja baaride külastajate rohkuse tõttu kärarikkad, säravad paljude kaupluste vitriinid, õhtul aga puhkeb õitsele linna ööelu – otse tänavatel kõlab traditsiooniline Kefallonia muusika, oma uksed avavad ööklubid.

Linna uhkuseks on maailma pikim Drapanose kivisild, mis ühendab poolsaarel paiknevat Argostolit saare teise osaga. See on populaarne koht õhtusteks romantilisteks jalutuskäikudeks. Hommikul on aga linnasadama juures väga huvitav jälgida suuri Caretta caretta merikilpkonni, kes ujuvad kohale, et kalurite saagijääkidega maiustada. Arvatakse, et saare selles paigas on nad kõige sõbralikumad.

Argostolist võib bussiga suunduda paljudesse kohtadesse saarel, siit on lihtne jõuda erinevatele randadele. Palmidest ääristatud kaldapealne viib linna põhjaosas asuvale Fanari rannale. Läheduses saab jälgida fenomenaalset loodusnähtust – Katavothrest (vee maa-alune liikumistee Argostolist saare teisele küljele). Jalgsi jõuab 20–30 minutiga Lassi kuurordi ülipopulaarsete randadeni, regulaarselt Argostoli ja Lixouri vahel kurseerivate praamidega saate aga sõita Paliki poolsaare roosadele ja inimtühjematele randadele.


Lassi

Üks saare peamisi ja rahvarohkemaid mereäärseid kuurorte, mis paikneb Argostoliga samal poolsaarel, kuid selle lääneosas. Linnakest ümbritsevad künkad ja rohelus ning selle kõrval on mitu liivaranda.Puhkajaid tõmbavad enim ligi Sinilipuga hinnatud Platis Yialos ja kärarikas Makris Yialos, mis sobivad eriti hästi lastega peredele. Lassis võib näha saare kauneimaid päikeseloojakuid, mis on eeliseks seda külastavatele romantikutele. Siin on hästi arenenud turismitaristu, saab valida erinevate majutusliikide vahel, saare külalistele pakutakse erinevaid teenuseid ja meelelahutust. Kuurordist saab lihtsalt vaid 3 km kaugusel paiknevasse pealinna Argostolisse ning see on mugav lähtepunkt mööda saart reisimiseks – peamiste linnakesteni pääseb ühistranspordiga, pakutakse auto- või rollerirenti.


Svoronata

Vaikne ja rahulik linnake, mis sobib kõige paremini täielikult lõõgastuda soovijaile. Siin võib aega veeta kitsastel ja käänulistel tänavatel jalutades, lillelõhna nautides, iidse käsitööga tutvudes. Lähimad rannad on kuldse liivaga Ammes ja Ai Helis ning kivine Avithos. Randade juures ootavad külastajaid traditsioonilised tavernid, suuremaid poode ja meelelahutuskohti tasub küll otsida naaberlinnadest Lassist ja Argostolist, kuid bussiga saab saare pealinna kõigest 20 minutiga. Linnakeses peatuvad sageli iseseisvalt reisijad – selle asukoht on ideaalne saare kõikide osade külastamiseks.


Karavados

Karavados on Kefallonia saare lõunaosas paiknev väike linnake, mida ümbritsevad männimetsad ja tsitruspuude salud. See on tõeline kreeka kalurilinnake traditsioonilises stiilis majakeste, hoolitsetud aedade, kiriku ja paari väikese taverniga. Suurem osa linnakese elanikest tegeleb ka praegu kalapüügi ja meresõiduga. Linnake paikneb tasandikul, kuid taamal on näha mägimaastikku. Karavadoses puhkajaid tõmbab ligi Agios Thomase rand – kaks väikest kaljudega eraldatud liivast rannaala kristallselges lahes. Randadelt on nähtav teisel pool väina laiuv Zakynthose saar, kuhu võib üheks päevaks sõita Porose või Sami sadamatest.


Lourdas

Rahulik Lourdase linnake asub Kefallonia lõunarannikul järsul künkanõlval rohkem kui 2 km pika lahe ääres. Männimetsade ja küpresside keskel paiknevad majakesed näevad Enose mäe taustal imetoredad välja, allpool asuvatel restoranidel, baaridel ja tavernidel väänlevad aga viinapuuoksad, andes meeldivat varju. Sinilipuga pärjatud liivane ja kruusane rand on väga hooldatud ilmega ja populaarne. Kristallpuhas vesi läheb küllalt kiiresti sügavaks, mistõttu valivad selle ranna sageli toruujumise, süsta- ja paadisõidu harrastajad. Kui tahate veelgi rohkem ringi vaadata, jõuate jalgsi nõlva mööda üles minnes Lourdata linna.


Katelios

Väike kaluriküla saare kaguosas, mis sai tuntuks, kui Argostoli elanikud hakkasid otsima rahulikku paika kärast ja askeldustest puhkamiseks. See koosneb Ano Kateliosest, kus elavad kohalikud saareelanikud, ja Kato Kateliosest, mis on mõeldud turistide majutamiseks. See on suurepärane koht selleks, et nautida tavernides maitsvaid meresaadusi, jalutada läheduses asuvate külakesteni, imetleda erakordseid loodusvaateid. Kateliose peamine rand Agia Varvara on pikk, kaetud liiva ja kiviklibuga, tuntud kilpkonnade pesitsusrand Ratzikli aga asub kõigest kahe kilomeetri kaugusel. See kuurort pakub rõõmu tõelistele looduse- ja rahuarmastajatele.


Skala

Üks Kefallonia populaarsemaid kuurorte ja saare kaguosa peamine turismitsoon. Skala paistab silma hingematvalt kauni looduse poolest, aga samuti õigustab ootusi ja vastab mitmekülgsele kuurortile esitatavatele nõudmistele. Linnas on võimalik valida paljude tavernide, restoranide, baaride, toidu- ja suveniiripoodide vahel, isegi öösel on Skala rahvarohke. Skala rannikul kulgeb männimetsa kõrval lai 3 km pikkune kohati kruusaga segatud liivarand, kus on avatud rannabaarid ning pakutakse veespordialadega tegelemise võimalust. Läheduses asuvad Potamaki, Kaminia ja Mounda rannad on saare parimad ja pikimad liivarannad. Lõdvestuda soovijad leiavad väikesi eraldatud lahekesi, naudivad vaateid Zakynthosele, Peloponnesosele ja Joonia merele.


Poros

Kefallonia idaosa peamine sadamalinn, mis paikneb kahe mäe jalamil. Poros paistab silma metsiku ja muljetavaldava maastikuga kristalse veega ranniku juures. Kohalikule loodusele iseloomulikud lohud kaljudes aga öeldakse olevat sisse tallatud pooljumal Heraklese poolt. Kristalselt läbipaistev vesi uhub valget kiviklibust randa. Porosest saab laevaga sõita teistesse Kefallonia linnadesse, aga ka minna metsikutele, kalda poolt ligipääsmatutele randadele. Porosest on mugav suunduda kuulsale Antisamose rannale või Melissani ja Drogarati stalaktiitkoobastesse. See rahulik linn on rändajate ja loomuliku loodusilu otsijate esmane valik.

Kefallonia – üks Joonia mere kauneimaid saari

See on Joonia mere suurim saar ja suuruselt kuues Kreeka saar, nii et sellele ringi peale tegemine nõuab omajagu aega. Kefallonia on kuulus Joonia mere kõrgeima mäe – Ainos – poolest, mille kohta arvatakse, et seal asus Zeusi tempel. Stalaktiitkoopad on tõeline loodusime – Drogarati koobas paistab silma ruumikuse ja akustikaga, maa-aluse Melissani järve koopasse rajati Mükeene perioodil Paani tempel.

Saar on alati olnud tõmbekeskuseks, mida ei saanud kuidagi omavahel jagatud Briti, Veneetsia, Osmani ja Bütsantsi impeeriumid, prantslased, venelased, normannid ja roomlased. Ajaloolisele arhitektuuripärandile on liiga teinud ka neli maavärinat, kuid saare tõelist ilu pole see hävitanud, vaid lihtsalt uuendanud, lisades sellele mõningaid kaasaegseid aktsente.

Saar on populaarne puhkuse sihtkoht ja seda eriti itaallaste hulgas. XIX sajandi lõpus valis saare oma puhkusekohaks Kreeka kuninglik perekond. Hämmastav maastik, muinasjutuline ilm, kreeka köök, kohalike sõbralikkus ning kristallpuhtad ja imekaunid rannad haaravad endasse igaühe. Saar on suur ja see pakub nii rahulikku puhkust kui ka kärarikkamat meelelahutust. Samuti sobib Kefallonia ideaalselt veespordialade nagu purjespordi, kanuu-, paadi- ja purjelauasõidu harrastamiseks. Saar pole siiski täielikult massiturismile allutatud, näiteks dramaatilistele kalju- ja mäemaastikele lisavad vürtsi omapära säilitanud kalurikülad ja randadel pesitsevad suured kilpkonnad.

Vaatamisväärsused

Siin on mõned soovitused – mida vaadata Kefallonia saarel!


Melissani koobas

See loodusime kujutab endast maa-alust järvega karstikoobast, mida läbi suure ava valgustavad päikesekiired. Antiikajal asus siin jumal Paani tempel. Pärast maavärinat varises koobas sisse ning läbi moodustunud avade tungivad sisse päikesekiired, mis panevad järve helkima erinevates sinistes ja rohelistes toonides. Praegusajal on see üks Kefallonia enamkülastatavaid kohti, kuhu korraldatakse paadiekskursioone.


Argostoli

Kefallonia pealinnast Argostolist on tänu heale geograafilisele asukohale ja suurepärasele looduslikule varjupaigale saanud üks Kreeka suurimaid meresadamaid. Rahvarohkes linnas paiknevad huvitavad ajaloo- ja arheoloogiamuuseumid. Argostoli lähedal laiub Koutavo laguun, mis on kuulus siin pesitsevate merikilpkonnade poolest, keda võib igal õhtul näha ka linna sadamas.


Drogarati stalaktiitkoopad

Melissani koopa lähedal võib külastada ka Drogarati stalaktiitkoopaid. Kui pärast väga tugevat maavärinat avanes sissepääs, leiti koobastest rohkesti arheoloogilisi eksponaate, stalagmiitide ja stalaktiitide vahel seistes tekib tunne nagu viibiksid pühakojas. Suuruselt on see koht võrreldav tohutu kontserdisaaliga, mistõttu korraldatakse koobastes nende suurepärase akustika tõttu sageli kontserte.


Kefallonia rahvuspark

Aktiivse puhkuse armastajatele soovitame suunduda saare mägedes asuvasse rahvusparki. Parim viis selle kohaga tutvumiseks on istuda ATV-le ja sõita ise otsima metsikuid hobuseid. Rahvuspargist leiab erilisi musti puid, mis kasvavad ainult sellel saarel. Kusagil mujal selliseid puid ei leidu, see on otsekui Kefallonia rahvuspuu.


Fiscardo

See on Kefallonia kõige ilusam külake, mis jäi eelmisel sajandil asetleidnud maavärinast peaaegu puutumata. Ülipopulaarse jahisadama lähedusse on koondunud pastelsetes toonides veneetsia majad. Suveperioodil sõidavad seal igapäevaselt praamid. Vaatamata turistide rohkusele on Fiscardo oma võlu säilitanud.


Assos

See linnake paikneb Kefallonia läänerannikul, mille künkliku maastiku jaoks on iseloomulikud kunagi kogu saarel levinud kivikatused. Assose linnakese teises osas kõrguvad veneetsia kindluse varemed. Assosest lõuna poole jääb Myrtose rannik – hämmastavalt kena laheke saare kõige kütkestavama supelrannaga. Linnakeses tasub külastada Assose lossi, mis kõrgub 170 meetri kõrgusel merepinnast ja kus avanevad imepärased vaated Kefallonia mägedele ning Assose linnale.


Ainose mäg

See mägi on kõrgeim kogu saarel. Tema kõrgus ulatub 1628 meetrini merepinnast. Mäe tipust võib selge ilmaga näha Peloponnesose loodeosa, Zakynthost ja Ithaka saari.

 

Ekskursioonid – Saa unustamatu reisielamus!


Saareeksursioon

  • Tutvustav
  • Terve päev

Avastame saare kõige muljetavaldavamaid vaatamisväärsusi, alustades imelisest Drogarati koopast, kus meid ootavad kaunid stalaktiidid ja stalagmiidid ning maitseme kohalikku veini. Järgmisena külastatakse Melissani järve ja koobast, kus antiikajal asus jumal Paani tempel ning sealt on avastatud ka saare üks olulisemaid arheoloogilisi leide. Peale koopakülastust suundume kosmopoliitsesse Fiscardo külla, mis jäi 1953. aastal toimunud suurest maavärinast puutumata ning sealne kohalik vana sadam säilinud musternäitena tänaseni. Fiscardost lahkudes ootab meid kohvipaus traditsioonilises rannaäärses Kefallonia külas. Lõpetuseks tehakse pildistamispeatus imelises ja lummavas Myrtose rannas.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, päikesekreem, mugavad jalanõud


Kefallonia maitsed

  • Meelelahutuslik
  • Terve päev

Maitseelamusjaht Kefallonia traditsioonilistele kohalikele toodetele! Üks parimaid viise sihtkoha mõistmiseks, on teha seda kohalike toodete maitsete kaudu. Kefallonia avab meile oma varjatud aarded – mekime imehead saare mett, külmpressitud oliiviõli ja Robola veini. Naudime seda kõike saare rikkalikus kultuurikastmes.

Kefallonia edukaimad kohalikud tootjad pühendavad terve elu oma ettevõtetele ja oma tehnikate kaitsmisele. Traditsiooniliste toodete valmistamise saladusi antakse edasi siin põlvest põlve. Sõbralikest näpunäidetest ja nõuannetest, kuidas kvaliteetne saare toodang valmib, saame osa meiegi.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, päikesekreem, mugavad jalanõud


Kruiis Zakynthose saarele

  • Meelelahutuslik
  • Terve päev

Laevareis Joonia mere suuruselt kolmandale Kreeka saarele – Zakynthosele. Naudime saare imekaunist rannajoont ja teeme suplemispeatusi, millest üks toimub Zakhyntose ühe ilusaima ja kutsuvaima paiga, Helesiniste koobaste juures. Nii on neid nimetama hakatud vee helesinise värvi tõttu, mis peegeldab valgust rannikul moodustunud kaarekujulistesse koobastesse.Teine peatus suplemiseks on Zakynthose populaarsemas pildistamiskohas – Navagio rannalähedases lahes, mida tuntakse ka laevahuku või salakaubavedajate lahe nime järgi. 1980-ndate alguses kandus siin karile salakaubavedajate laev „Panaiotis“, mis vedas sigarette. Roheliste kaljude embuses kattus laev ajapikku osaliselt valge liivaga ning seisab seal meeldejääva dekoratsioonina praegugi. Lõunasöögiks peatume rahulikus ja traditsioonilises külas Zakynthose põhjaosas. Naastes Kefalloniasse, võime oma mereteel kohtuda ka suurte merikilpkonnadega!

Kaasa võtta: päikesekreem, peakate, ujumisriided, rätik, kaamera


Kruiis Ithaka saarele

  • Meelelahutuslik
  • Terve päev

Kogenud ja lahke laevameeskond viib meid kruiisile mööda imetlusväärset Joonia merd, Ithaka saarele. Legendaarne Homerose ja Odysseuse saar haarab meid nostalgilisse atmosfääri. Saare pealinnas Vathis on võimalus külastada muuseume, nautida head kohvi või teha sisseoste traditsioonilise Joonia linna alleedel ja tänavatel. Seejärel meie esimene ujumispeatus eraldatud rannal.

Järgmine vahesadam ootab meid maalilises Kioni külakeses, kus pakutakse maitsvat lõunasööki. Tagasiteel Kefalloniasse teeme veel ühel kaunil ja eraldatud rannal värskendava supluspeatuse.

Kaasa võtta: päikesekreem, peakate, ujumisriided, rätik, kaamera.

 

Viisatingimused:

Eesti kodaniku pass:
Viisavaba viibimiseks riigis kuni 90 päeva poole aasta jooksul viisavaba.
– Reisida saab nii passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel
– Reisidokument peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel
– Soovitav tervise- ja/või reisikindlustuse olemasolu kogu reisi perioodiks

Vene kodaniku pass:
Viisavaba viibimiseks riigis kuni 90 päeva poole aasta jooksul juhul kui on olemas kas
alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.
Vajalikud dokumendid piiri ületamiseks:
– pass (kehtiv vähemalt 3 kuud peale reisi lõppemist)
– ID kaart (kehtiv peale reisi lõppemist)
– edasi- tagasi piletid
– tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
– piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks
– soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta

Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis:
Viisavaba viibimiseks riigis kuni 90 päeva poole aasta jooksul juhul kui on olemas kas
alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.
Vajalikud dokumendid piiri ületamiseks:
– pass (kehtiv vähemalt 3 kuud peale reisi lõppemist)
– ID kaart (kehtiv peale reisi lõppemist)
– edasi- tagasi piletid
– tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
– piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks
– soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta

Tagasi blogisse