Teave ohtumaks reisimiseks!

Tähelepanu!

Seoses Covid-19 levikuga on paljud teenusepakkujad sätestanud klientidele kaitsemaski kandmise kohustuse.

Kaitsemaski puudumisel on teenusepakkujal õigus klienti mitte teenindada, sh pardale mitte lasta.

Info saamiseks võimalike reisipiirangutega sihtriigis tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehelEuroopa Liidu ReOpen portaalis ja võta vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega. Soovitame kasutada ingliskeelset Rahvusvahelise Lennutranspordi Ühenduse (IATA) kaarti, mille leiate siit: https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Registreeri oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et Välisministeerium saaks Sind võimalikest reisipiirangutest teavitada. Kui välismaal tekib probleeme, siis võta üheendust Välisministeeriumi konsulaarabi hädaabitelefonil: +372 53 01 9999 (24 h)

Kontrolli kas Eestisse tagasi saabudes  oled vaba eneseisolatsiooni kohustusest. Andmed riikidest, kust saabudes olete kohustatud jääma eneseisolatsiooni või tegema testi, uuenevad igal reedel ja kehtima hakkavad järgneval esmaspäeval. Info on leitav siit

Koroonaviirus KKK:  https://reisitargalt.vm.ee/koroonaviirus/

Turvalisusmeetmed Egiptuses

Kõik reisijad peavad lennule registreerimisel esitama tõendi negatiivse PCR-testi kohta, millega tõendatakse, et reisival isikul ei ole koroonaviirust. Lastel on PCR-test nõutav alates 6. eluaastast.
Test peab olema tehtud mitte varem kui 72 tundi enne lennu saabumist sihtkohta (arvestatuna kohaliku aja järgi, Egiptuses on talveajal Eestiga sama aeg).
Ilma inglisekeelse tõendita reisijat pardale ei lubata.

Saabudes Egiptusesse peab riiki siseneja täitma lennujaamas ankeedi enda andmete ja kontaktinfoga ning kohustuslik on kehtiva tervisekindlustuse olemasolu. Karantiininõuet ei kohaldata.

Testi saab teha nt. SYNLAB, MEDICUM või CONFIDO tervisekeskuses, test on tasuline (hind orienteeruvalt 60 eur + inglisekeelse tõendi saab alla laadida testi.me telefonirakenduse kaudu tasuta).

Egiptuse ametiasutustes ja teenindusasutustes ning ühistranspordis on kohustuslik kanda maski (kohustuse mittetäitmisel on kohene trahv 50 EGP).

Turvalisusmeetmed Türgis

Riiki sisenemise tingimused: kõik vähemalt kuueaastased reisijad peavad Türki reisimiseks esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi tulemuse kohta. Test ei tohi olla tehtud rohkem kui 72h enne Türgi lennu väljumist. Testi peavad tegema kõik reisijad al 6-ndast eluaastast.
Sertifikaat tuleb esitada juba Tallinnas lennule minnes. Sertifikaadi puudumisel reisijat lennukile ei lubata.
Sertifikaati küsitakse ka sihtkohta saabudes ning hotellis.
• Soovitame PCR testi tegemise aeg broneerida varakult, soovitavalt kohe peale reisi broneerimist, et saada aeg soovitud ajaks. Viimasel hetkel ei pruugi enam sovivat aega olla.
Reisija vastutab ise õigeaegselt tehtud PCR testi eest. Testi tegemiseks saab rohkem infot ja aegu broneerida lehel https://koroonatestimine.ee/
• SYNLABis tasulisena koroonaviiruse proovi andnud inimesed saavad negatiivse testi tulemuse korral tellida sertifikaadi läbi kliendiportaali minu.synlab.ee, kust saab selle endale alla laadida ja välja printida. Kindlasti printige sertifikaat värviprinteriga.
• Mobiilirakendusest TESTI saab ise koostada oma negatiivse PCR testi inglise keelse sertifikaadi ning selle välja printida. Kindlasti printige sertifikaat värviprinteriga.
• Testimisele minnes tuleb kaasa võtta sama dokument, millega minnakse reisile – PASS.
• Türgi ei tunnista veel tõendit Covid-19 läbipõdemise kohta, antikehade testi ega ka vaktsineerimistunnistust. Riiki sisenemiseks sobib ainult PCR testi negatiivse tulemusega inglise keelne sertifikaat. Juhime teie tähelepanu sellele, et peale Covid-19 läbipõdemist võib testi tulemus olla veel mitu kuud positiivne, kuigi inimene on juba terve.
Alates 15.03.2021 peavad kõik lennukiga Türki saabujad täitma enne Türki suunduvale lennukile asumist veebilehel register.health.gov.tr vastava ankeedi. Ankeeti saab täita kõige varem 72h enne reisi. Ankeet tuleb täita kõigil reisijatel, ka üle 2-a vanustel lastel. Reisija peab ankeedi pärast veebilehel täitmist ja edastamist välja trükkima või siis mobiilsesse seadmesse alla laadima ning esitama täidetud ankeedi enne lennukile asumist. Ankeedi täitmisel genereeritakse reisijale ka HES-kood.
Ankeeti sisestage sama dokumendi number, millega lähete reisile – PASS.
• Täiendavad, karmimad reeglid (test + kohustuslik eneseisolatsioon) kehtivad reisijatele, kes saabuvad Türki Ühendkuningriigist, Taanist või Lõuna-Aafrikast või kes on viibinud nendes riikides viimase 10 päeva jooksul enne Türki saabumist.
• Soovitame reisi broneerimisel koheselt vormistada ka reisikindlustus, mis kataks ka Covid-19 juhtumid. Soovitame Salva kindlustust, mille tingimustega tutvumiseks ning vormistamiseks võtke ühendust meie müügiosakonnaga.

Lend
Nii Tallinna kui Antalya lennujaamas on kohustuslik kanda maske ning hoida teiste reisijatega võimalusel distantsi. Kaitsemaskide kandmine kogu lennu vältel on kohustuslik. Alla 6-aastased lapsed ja meditsiinilist põhjust omavad reisijad on näomaski kandmise kohustusest vabastatud.

Reeglid ja piirangud Türgis
• Kõikides avalikes kohtades, sh tänaval ja kauplustes, asutustes, kortermajade trepikodades ning ühiskondlikus transpordis ja teistes sõidukites on maski kandmine kohustuslik. Kehtib nõue hoida distantsi (1,5 kuni 2 meetrit).
• Hotellides võib olla pakutvate teenuste arv tavapärasest piiratum. Paljud hotellid ei paku
aktiivset meelelahutust. Spaad, spordisaalid on üldiselt avatud ja järgivad kõrgendatud hügieeninõudeid. Hotellide juhtkonnad otsustavad ise milliseid teenuseid nad pakuvad ja millised on lahtiolekuajad.
• Kohvikud ja restoranid on avatud kl 9.00-19-00. Poed, suveniirikauplused on avatud esmaspäevast laupäevani, supermarketid esmaspäevast pühapäevani. Lahtioleku kellaajad võivad olla tavapärasest erinevad. Antud reeglid ja piirangud kehtivad Türgis hetkel teadaolevalt kuni 15.04.2021.

 

Eestisse tagasi tulles
Eestisse tagasi tulles on kohustuslik 10-päevane eneseisolatsioon.
Juhul kui soovitakse lühendada eneseisolatsioon, on kaks võimalust:
1) Teha PCR test Türgis mitte varem kui 72 h enne Eestisse saabumist. TUI esindajatelt saate infot testi andmise võimaluste kohta. Testi tegemine maksab 270 Türgi liiri (u 31 EUR, olenevalt hetkel kehtivast kursist). Teile väljastatakse kood, mille abil saab oma testi tulemust nutiseadmes näha. Eestis olles on võimalik alates kuuendast päevast pärast Türgis tehtud esimest testi, teha teine test. Kui Türgis on tehtud esimene test, mille tulemus oli negatiivne, siis naastes Eestisse tuleks olla eneseisolatsioonis, kuid tohib käia nt poes, tööandjaga kokkuleppel tööl, ent vältida tuleb mittevajalikke kontakte. Inimene vabaneb 10-päevasest liikumisvabaduspiirangust ennetähtaegselt, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed.
2) Teha PCR test Eestisse saabudes lennujaamas. Eesti elanikele on testimine tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega. Lennujaamas testitakse inimesi elavas järjekorras. Kuni esimese testitulemuse saamiseni tuleb olla eneseisolatsioonis. Kui tulemus on negatiivne, tuleks olla eneseisolatsioonis, kuid tohib käia nt poes, tööandjaga kokkuleppel tööl, ent vältida tuleb mittevajalikke kontakte. Teine test tuleb teha 6 päeva peale esimest testi. Tavaellu võib naaseda peale teise testi negatiivse vastuse saamist. Reisipiirangud ja reeglid ei olene reisikorraldajast ja võivad muutuda.
Täpsema info leiate siin https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele, siin https://vm.ee/et/koroonaviirus-2019-ncov ja siin https://koroonatestimine.ee/patsiendile/reisilt-naasmine

Turvalisusmeetmed Kanaari saartel

Seoses koroonaviiruse (COVID-19) leviku piiramisega on Hispaania muutnud riiki sisenemise tingimusi, et tagada kõikide reisijate maksimaalne turvalisus. Turismi eesmärgil on lubatud siseneda Kanaari saartele vaid Euroopa Liidu liikmesriikidest, Schengeni alalt ja Ühendkuningriigist saabujatele.

Eesti Välisministeeriumi 03.11.2020 andmetel on turismi eesmärgil on lubatud siseneda vaid Kanaari saartele. Koroonatest on kohustuslik kõikidele reisijatele alates kuuendast eluaastast.

Reisijal peab olema reisil kaasas sama isikut tõendav dokument (kasutada ainult passi või ainult ID-kaarti), mis esitati koroonatesti tegemisel ja kasutati FCS dokumendivormi täitmisel, QR koodi saamiseks. Oluline broneerida koroonatesti tegemise aeg kohe peale broneeringu kinnitamist ning testi tegemise aeg peab vastama nõuetele. Negatiivse testi tulemus ning QR kood on kohustuslik esitada nii lennule minekul Tallinna lennujaamas, kui ka sihtkohas.

Test ja tõend reisijatele

   • COVID-19 PCR test peab olema tehtud mitte varem kui 72 tundi enne Tenerifele saabumis
   • Testi peavad tegema kõik reisijad alates kuuendast (6) eluaastast.
   • Tasulist PCR testi saab teha näiteks erakliinikutes üle Eesti Synlab, Medicum ja Confido. Teenuse hinnad koos tõendiga jäävad vahemikku (85-95 eurot). Reisijad, kellel on kehtiv negatiivne koroonatesti kinnitus karantiini jääma ei pea.
   • Testi tegemisele tuleb kaasa võtta sama dokument, mida kasutatakse edaspidi Tenerifele sisenemiseks.
   • Testi tegemisel peab arvestama kohaliku Tenerifele saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga.
   • Oluline on broneerida koroonatesti tegemise aeg kohe peale broneeringu kinnitamist ning testi tegemise aeg peab vastama nõuetele.
   • Testi õigeaegse tegemise eest vastutab klient ise.
   • Testi vastus tuleb võtta ingliskeelse tõendina (sertifikaadina). Ilma ingliskeelse tõendita reisijat lennuki pardale ei lubata.
   • Sertifikaat peab sisaldama järgmiseid andmeid: reisija nimi, passi või ID-kaardi number, testi tegemise kuupäev ja kellaaeg, labori identifitseerimis- ning kontaktandmed, testi tegemise tehnika testi negatiivne tulemus.
   • Sertifikaat peab olema võetud kaasa paberkandjal või digitaalselt ja laetud ka FCS vormi täitmisel manusdokumendina – vt. alt tervisedeklaratsioon Health Control Form ehk FCS (Formular Control Sanitario).
   • Negatiivse testi tulemus on kohustuslik esitada nii lennule minekul Tallinna lennujaamas, kui ka sihtkohas.

Tervisedeklaratsioon  – Health Control Form (FCS)

   • Olenemata reisija rahvusest või vanusest, peavad kõik reisijad täitma mitte varem kui 48 tundi enne Kanaari saartele saabumist elektroonilise dokumendi Health Control Form ehk FCS, mis on leitav SIIT.
   • Samalt aadressilt on leitavad ka mobiilirakendused (iOS ja Android seadmetele). Kui täidate FCS-vormi mobiilirakenduses, on võimalik dokument printida ka alajaotusest „My travel“.
   • Iga vorm on isiklik ja seda ei saa teisaldada ning see on seotud ühe reisiga või perega.
   • FCS vormi täitmisel tuleb üles laadida ka sertifikaat PCR testi negatiivse tulemuse kohta.
   • FCS vormi täitmisel tuleb kasutada sama dokumendi andmeid, mida kasutatakse edaspidi reisimiseks ja mis oli esitatud PCR testi tegemisel.
   • Dokumendis vajaliku hotelli nime ja asukoha aadressi leiad SIIT.
   • Juhul kui dokumendi täitmise hetkel ei ole lennuki istekoht teada, tuleb sisestada istekoha väljale 99L. Kui teete check ini ja saate teada oma reaalse istekoha numbri, saab selle digitaalselt lisada ning saate uue QR koodi. Selle võib lisada paberkandjal olevale FCS vormile.

Vastutusdeklaratsioon

   • Reisile minekuks on vajalik täita iga reisija kohta vastutusdeklaratsioon (näidise leiad siit). Dokument peab olema täidetud ning välja prinditud A4 formaadis kahepoolselt, see tuleb esitada Tenerife lennujaamas tervisekontrollis.
   • Individuaalne PCS vorm tuleb täita enne reisi iga reisija kohta ning printida välja A4 formaadis kahepoolselt pdf (mscbs.gob.es)

Reisile minek

   • Reisijal peab olema reisil kaasas sama isikut tõendav dokument (kasutada ainult passi või ainult ID-kaarti), mis esitati koroonatesti tegemisel ja kasutati FCS dokumendivormi täitmisel, QR koodi saamiseks.
   • Reisijal peab olema reisil kaasas PCR testi negatiivse tulemuse sertifikaat – kas paberkandjal või digitaalselt.
   • Reisijal peab olema reisil kaasas FCS vorm – kas paberkandjal välja prinditud või digitaalselt PDF formaadis oma nutiseadmes.
   • Negatiivse testi tulemus ja QR kood on kohustuslik esitada nii lennule minekul Tallinna lennujaamas, kui ka sihtkohas.
   • Tuletame meelde, et enne reisi peavad kõik reisijad järgima lennufirma tervisemeetmeid ohutuks reisimiseks ning täitma vajalikud dokumendid. Lisainfo Teave ohutumaks reisimiseks – NOVATOURS
   • Enne reisile minekut palume kõikidel reisijatel tutvuda kogu reisi ajal kehtestatud turvalisusmeetmetega.

RadarCOVID
Viiruse leviku piiramiseks on soovituslik laadida oma nutitelefoni Hispaania teavitusrakendus RadarCOVID.

Riigisisesed piirangud
Lennureisil on kohustuslik kanda maski (loe ka teiste turvalisusmeetmete kohta alt). Ka sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslikud avalikes kinnistes ruumides ja väljas – seda isegi siis, kui on võimalik hoida 1,5-meetrist ohutusvahemaad. Maskikandmise nõude rikkumise eest on kehtestatud trahv. Kogu informatsioon riigisiseste piirangute kohta on leitav siit Hispaania – Reisi Targalt (vm.ee)

Olukorrast saarel
Saarele lubatakse turiste, kellel on Tenerifel kindel majutuskinnitus – hotellibroneering (trükitud kujul). Tenerifel kehtivad Hispaaniaga sarnased öised liikumispiirangud.

Alates reedest, 18. detsembrist alates kl 24:00 ehk keskööst vastu 19 detsembrit, on Kanaari saarte valitsus kehtestanud Tenerife saarel 14 päevased piirangud nii öisele liikumisele, kui ka teistele tegevustele.

Leibkonna väliste inimeste maksimaalse arvu piiramine nii avalikes kui privaatsetes ruumides (sise- ja välitingimustes). Inimeste koosviibimine nii avalikes kui ka privaatsetes ruumides (sise- ja välitingimustes) piirdub koos elavate inimestega, kes elavad sama katuse all. Jõule ja aastavahetuse koosviibimistel – 24., 25. ja 31. detsembril ja 1. jaanuaril – on lubatud kogunemised mitte rohkem, kui 6 inimese osalusel (välja arvatud ühe pereliikmete puhul) maksimaalselt kaks leibkonda (6-aastased ja nooremad lapsed on sellest arvust välja arvatud).

Liikumine ühest autonoomsest piirkonnast teise on lubatud ainult põhjendatud juhtudel. Saartevaheline liiklus on piiratud.

Inimeste liikumine on piiratud alates kella 22:00 kuni 06:00. Jõululaupäeval ja aastavahetusel on erand ja liikumispiirang algab kell 00.30, et inimesed saaksid oma ööbimiskohtadesse tagasi pöörduda.

Spordiharrastused on lubatud eelkõige hotelliterritooriumil ja kasutades avatud spordiinventari. Avalikus siseruumis ja väljas on lubatud on ainult individuaalspordialad. Erimeetmeid rakendatakse ka hotellides, restoranides ja terrassidel, baarides, kohvikutes, kasiinodes ja mänguruumides.

Kui Tenerife saarel ilmnevad reisijal COVID-19 viiruse sümptomid (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid, nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja esindajat. Kanaari saarte valitsus hoolitseb kõigi reisijate eest, kes peavad läbima puhkuse ajal COVID-19 testimise ja vajadusel hoolitseb nende majutuse- ja ravikulde eest. Samuti hoolitseb Kanaaride valitsus nende lähedaste eest, kes temaga koos reisivad.

Naastes tagasi Eestisse
Naastes Eestisse riikidest, mille antud nädala nakatumisnäitaja on 25 ja 50 vahel, sõltub eneseisolatsiooni jäämine asjaolust, kas see on madalam või kõrgem kui 1,1-kordne Eesti näitaja. Kui nakatumisnäitaja on Eesti määrast väiksem, eneseisolatsiooni jääda ei tule, kui suurem, siis rakendub 10-päevane isolatsioonikohustus. Lisainfo Välisministeeriumi lehelt.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid võivad võtta rahvatervise huvides vastu täiendavaid piiranguid. Erinevate riikide poolsete regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta.

Palume tungivalt jälgida kõikide instantside informatsiooni, milledele on ka meie kirjas viidatud. Informatsiooni uuendatakse jooksvalt.

 

Turvalisusmeetmed Küprosel

Seoses COVID-19 viiruse leviku takistamiseks on Küpros kehtestanud rangemad riiki sisenemise tingimused ning jaotanud riigid erinevatesse kategooriasse (A, B, C), vastavalt COVID-19 nakatumise olukorrale. Riikide kategooriad uuendatakse iga nädal. Enne Küprose otselendu tuleb kõikidel reisijatel teha Küprose lennupass (Cyprus Flight Pass) ja täita elektrooniline ankeet. Seda saab teha veebilehelt: www.cyprusflightpass.gov.cy

Alates 14.09.2020 liigitas Küpros Eesti reisijad B-kategoooria riikide alla (jõustub 18.09.2020) ja kehtima hakkasid järgmised tingimused:

 • PCR test peab olema negatiivne (ingliskeelne kinnitus) ja tehtud mitte varem, kui 72 tundi enne Küprose väljalendu.
 • Kõik reisijad on kohustatud täitma Küprose lennupassi (Cyprus Flight Pass) ja reisiankeedi.

Lennupassi registreerimisvorm sisaldab järgmisi punkte:

  • Reisija isikuandmed.
  • Kinnitus selle kohta, et reisija pole Küprosele saabumisele eelnenud 14 päeva jooksul reisinud või elanud väljaspool A- ja B-kategooria riike.
  • Kinnitus selle kohta, et inimesel pole 72 tunni jooksul enne Küprose lennuki väljumist Küprose ilmnenud COVID-19 viirusega seotud sümptomeid.
  • Kinnitus selle kohta, et isik pole reisile eelnenud 14 päeva jooksul teadlikult olnud ühenduses COVID-19 viirusega nakatunud patsientidega.
  • Kinnitus, et reisimine toimub inimese enda vastutusel ja Küprose riik, ega selles tegutsevad ettevõtted pole vastutavad reisi ajal nakatumise eest.
  • Kinnitus, et reisija teavitab Küprose tervishoiuametnikke COVID-19 viiruse sümptomitest, mis on ilmnenud 14 päeva jooksul, pärast koju tagasipöördumist.

Lisateabe leiab siit: https://cyprusflightpass.gov.cy/en/application-process

Ohutustoiminguid enne lendu või lennukis

 • Enne lennukipardale minekut peavad reisijad näitama negatiivset PCR-testi kinnitust ja oma täidetud Küprose lennupassi.
 • Enne lennukipardale minekut võidakse mõõta reisijate temperatuuri.
 • Lennu ajal on maskide kandmine kohustuslik.

Ohutustoimingud Küprose lennujaamas

 • Reisijatel mõõdetakse terminalis temperatuuri.
 • Vajadusel jagatakse reisijatele saabumisel lisainfot eraldi COVID-19 teavituslauast.

Üldine ohtusteave Küprosel

 • Kehtivad uued ja täiustatud tervise-, ohutus- ja hügieeniprotokollid ning kõik töötajad on läbinud ulatusliku koolituse, et tagada turistide ja kohalike maksimaalne turvalisus ja hoolitsus.
 • Füüsilise distantseerumise, hügieeni ja desinfitseerimise uusi norme järgitakse hoolsalt kogu riigi ulatuses. Inimestele, kes ei kuulu samasse reisigruppi, kehtib distantsi hoidmise nõue (siseruumides 3 m, vabas õhus 2 m).
 • Maski kandmine on soovituslik suletud rahvarohketes ruumides ja seal, kus distantsi hoidmine pole võimalik (lennukid, lennujaamad, sadamad, taksod, bussid, džiibisafarid, sukeldumiskeskused, liftid).
 • Kõikides siseruumides toimub sagedane õhutamine.
 • Antibakteriaalne geel on saadaval kõikides asutustes – sissepääsude, vastuvõturuumide, salongide, tualettruumide, liftide jne lähedal.

Kogu asjakohane lisainfo on saadaval veebilehelt (inglise ja vene keeles) www.visitcyprus.com ja www.cyprusflightpass.gov.cy

Turvalisusmeetmed Kreekas

Kõik Kreekasse suunduvad reisijad peavad täitma
registreerimisvormi (Passenger Locator Form –PLF) vähemalt 24 tundi enne riiki sisenemist.
PLF – vorm tuleb täita veebis ning selle leiab siit: https://travel.gov.gr/ (vorm ei pruugi igas brauseris avaneda). PLF registreerimisvormis tuleb esitada detailne teave oma lähtepunktist, hiljuti teistes riikides viibitud perioodi kohta ja Kreeka majutusasutuse aadressi kohta, kus reisija puhkuse ajal viibib.

Infot täiendatakse vastavalt infole!

Uus nimekiri dokumentidest, millega tuleb kõikidel reisijatel tutvuda/täita:

Teave ohutumaks reisimiseks
SmartLynx Tervisemeetmed ohutuks reisimiseks 2020
SmartLynx – Terviseseisundi küsimustik

Piirangud Eestisse tagasi saabumisel: Kuna Kreekas on haigestumuse näitaja üle 16, siis tagasi tulles peab jääma eneseisolatsiooni. Isolatsioonikohustuse lühendamiseks võib lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas testida. Testi tulemuse teadasaamiseni peab inimene viibima täielikus eneseisolatsioonis. Negatiivsetest tulemustest teavitatakse testijat tekstisõnumi teel, positiivsete osas helistatakse, tulemus on nähtav ka terviseinfosüsteemis digilugu.ee ID-kaardiga sisenedes. Negatiivse testitulemuse korral tuleb seitse esimest päeva olla piiratud eneseisolatsioonis ehk käia tohib küll tööl ja näiteks poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte. Ka tööl viibides tuleks teistega distantsi hoida.

Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu. See tähendab, et inimesele ei rakendu pärast kahte negatiivset testi 14-päevane eneseisolatsioon, mis kehtib kõigile neile riskiriikidest tulijatele, kes testi ei tee. Teise testi aja kokkuleppimiseks helistatakse avaliku testimise kõnekeskusest testijale. Lastele kuni 18 eluaastat kehtib 14-päevane eneseisolatsiooni kohustus, lennujaamas tehtav test isolatsiooni perioodi ei lühenda.

Turvalisusmeetmed Tallinna lennujaamas leiad SIIT

Teave riikide ja nõuete kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele  (nimekirja uuendatakse igal reedel kehtivusega sellele järgnevast esmaspäevast.)

Turvalisusmeetmed lennukis ja transfeeril hotelli:

 • Enne lendu, lennu ajal ja pärast seda peavad kõik reisijad järgima ohutus- ja hügieenistandardeid.
 • Lennukis pakutav toidu- ja joogivalik ning maksevõimalused on piiratud. Palume reisijatel valida toit ja jook lennuki pardale enne reisi, eeltellimusena.
 • Lennu ajal on reisijate liikumine piiratud, tualettruumide järjekorras peab hoidma distantsi.
 • Palume järgida lennuki pardapersonali juhiseid.
 • Nii reisijatel, kui ka lennuki pardapersonalil tuleb kogu lennu vältel kanda kaitsemaske.
 • Lennuoperator SmartLynx Airlines hoolitseb reisijate ohutuse eest vastavalt Euroopa Lennundusohutusameti (EASA) soovitustele ja ohutusprotokollile, mis on leitav siit – https://www.easa.europa.eu/document-library/general-publications/covid-19-aviation-health-safety-protocol
 • Transfeeril lennujaamast hotelli on soovitav reisijatel ja bussijuhil kanda näomaski ja järgida hügieenistandardeid. Võimalusel hoida reisijate istekohtade vahel võimalikult suur distants.

Turvalisusmeetmed hotellides:

Üldreeglid:

 • Hotellid tagavad turvalisuse ja ohutuse lähtuvalt oma riigi vastutavate ametiasutuste eeskirjadele ja lubadele.
 • Majutusasutused on tõlkinud ohutusteabega infolehed enamasti inglise, prantsuse ja saksa keelde.
 • Hotelli lubatakse ainult puhkajaid, kes seal majutuvad ja hotelli töötajaid, kõrvalisi isikuid hotelli ei lubata.
 • Hotelli töötajad peavad järgima hügieeninõudeid (sage kätepesu ja desinfitseerimine), hoidma klientidest vähemalt meetri kaugusele, vältima käepigistusi, füüsilist kontakti ja järgima hügieenieeskirju.
 • Reisija soovil peab hotell varustama teda isikukaitsevahenditega (maskid, kindad).
 • Hotelli vastuvõtulette desinfitseeritakse ööpäevas mitu korda.
 • Kõikide hotellitubade võtmekaarte desinfitseeritakse, peale igat tagastust.
 • Desinfitseerimisvahendid on kõigis avalikes ruumides, iga sisse- ja väljapääsu juures.
 • Hotelli vastuvõtulaua juures olev mööbel peab olema paigutatud nii, et järjekorras ootamise ajal jääks külastajatele turvalise vahemaa hoidmiseks piisavalt ruumi.
 • Lifti asemel on soovitatav kasutada treppe.
 • Ühiseid tualette, lifte, uksekäepidemeid, käsipuid, käepidemeid, telefone, arvuti klaviatuure ja teisi sageli puudutatavaid pindasid puhastatakse ja desinfitseeritakse vähemalt kord tunnis.
 • Juhul, kui hotellist avastatakse viirusega nakatunud inimene, peavad hotellid tagama viiruskolde isoleerimiseks eraldi toa.
 • Iga hotell peab hoidma kõigi töötajate ja külastajate andmed vastavalt andmekaitse reeglitele (GDPR) ning ajakohasena, et COVID-19 juhtumi ilmnemisel oleks võimalik tuvastada vajalikud detailid.

Toateenindus:

 • Tubade põhjalikumaks puhastamiseks, desinfitseerimiseks ja tuulutamiseks, tuleb väljumis- ja registreerimisperioodi vahele jätta piisavalt aega. Täpsema teabe nende perioodide kohta saavad reisijad enne reisi.
 • Kasutusel olevaid tubasid koristatakse harvem, et vähendada otsest kontakti hotellikülaliste ja personali vahel.
 • Voodilinad, padjapüürid ja rätikuid vahetatakse majutuse jooksul ainult külastaja soovil.
 • Tubadest on eemaldatud vähem olulised asjad (menüüd, ajakirjad jne).
 • Televiisori ja kliimaseadmete pultidele on pandud ühekordselt kasutatavad ümbrised.

Restoranid ja kohvikud:

 • Soovitame desinfitseerida käsi nii toitlustuskohtadesse sisenedes, kui väljudes.
 • Hotelli restoranides ja baarides on soovitatav laudade kaugus üksteisest vähemalt 1,5 m.
 • Ühe laua taga on lubatud istuda kuni neljal inimesel – piirang ei kehti pereliikmete kohta.
 • Kasutusel on ühekordsed käterätikud ja laudlinad ning söögiriistad on pakitud eraldi ümbristesse.
 • Rootsi laua puhul on toit paigutatud läbipaistva vitriini taha ja seda pakub hotelli toitlustustöötaja, kes kannab maski ja kindaid. Hotelli külastajate iseteenindus ja otsene kokkupuude toidu serveerimisega on keelatud.

Kõik hinnas:

 • Kõik hinnas toitlustamine on lubatud hotellides nii, et toit on paigutatud läbipaistva vitriini taha ja seda pakub teenindaja, kes kannab nõuetekohaselt maski ja kindaid.

Laste mänguväljakud:

 • Laste mänguväljakutel on vaja hoida külastajate vahel ohutut kaugust ja hügieenistandardeid.
 • Mänguväljakutele pääseb korraga piiratud arv lapsi. Oma pereliikmetele piirang ei kehti.
 • Täpsemat teavet jagab hotelli personal.

Spaa-keskused:

 • Hotelli spaadesse on lubatud ainult eelregistreerunud külastajad.
 • Külalised ja töötajad peavad hoidma ohutut distantsi.
 • Täpsemat teavet jagab hotelli personal.

Basseinid ja rannad:

 • Hotellikülalistel on lubatud kasutada ainult välibasseine ja selle kasutajate arv on piiratud.
 • Nii rannas kui ka basseinide ääres asuvad päevitustoolid peavad asuma üksteisest 2 m kaugusel.
 • Päevitustoolid, lauad ja toolid ning päikesevarjud katab hotell kergesti desinfitseeritavate materjalidega ja neid puhastatakse peale igat kasutamist.

Veepargid:

 • Veeparkide ja veeatraktsioonide kasutamine on lubatud vastavalt ohutusnõuetele ja piisava vahemaa hoidmisel.

Üritused:

 • Meelelahutussündmused toimuvad õues ja osalejate vahel tuleb hoida ohutut distantsi.

 

Reisijate turvalisus on meile jätkuvalt esmatähtis ja täiendame seda infot jooksvalt, niipea kui võimalik.

Tagasi blogisse